fbpx

Щоб не замерзнути: як правильно одягатися в холодній квартирі та на прогулянку

Діліться інформацією з друзями:

Через перебої із світлом у домівках часто вимикається опалення, тож багато хто непокоїться як не замерзнути. Тому в холодну пору важливо приділяти особливу увагу одягу та взуттю, щоб вберегтися від переохолодження. Рівненські медики нагадали, як правильно одягатися, щоб не замерзнути та не захворіти.

Щоб не замерзнути насамперед, використовуйте одяг, який швидко та ефективно відводить вологу від тіла назовні, а також запобігає потраплянню вологи ззовні до середини. Як тільки одяг чи взуття стає вологим, людині одразу стає холодно.

Не забувайте про тришарову концепцію одягу:          

  • нижній шар – спідня білизна, термобілизна, шкарпетки. Цей шар одягу має відводити вологу і тому стараймося використовувати вироби із натуральних тканин. Пам’ятаймо, що термобілизна як і шкарпетки із натуральної шерсті будуть теплішими;
  • середній шар – утеплювальний, який тримає тепло — светри, кофти тощо. Тут можна використати вироби як із натуральних, так і зі штучних тканин таких, як добре відомий фліс. Вироби із флісу гарно зберігають тепло і мають унікальні властивості терморегуляції, що забезпечує комфортну вентиляцію при перегріві та виведення на поверхню виробу конденсату;
  • верхній шар захищає від зовнішніх чинників – дощу, вітру та снігу. Він має бути з щільної вітро- та водонепроникної тканини.

Що більше шарів одягу – то тепліше.

Однак одяг не має бути занадто грубим і сковувати рухи, головне – багатошаровість та терморегуляція, між різними одежинами має бути повітряний прошарок. Утепліть спину.

Коли виходите на вулицю, не забувайте також про руки та голову (через ці зони відбуваються великі тепловтрати) – носіть рукавички, шарф і шапку.

Взуття має бути не тісним, відповідного розміру і не стискати ногу, щоб підтримувати нормальний кровообіг. Водночас воно повинно забезпечувати достатню фіксацію. Матеріал верху повинен бути щільним і водонепроникним, щоб в сніжну погоду та сльоту (сира погода з дощем або мокрим снігом, із багном на землі) забезпечити комфорт і сухість вашим ногам. Підошва має бути міцна і товста, але водночас бути гнучкою й мати рельєфні протектори.

І досить актуальне питання у період перебої із світлом – безпека в нічний та вечірній час. Зимовий одяг зазвичай має темний колір тому обов’язково прикрасьте свій та дитячий одяг світловідбивальними елементами (стрічками, браслетами, наліпками чи брелоками).

Одягайтеся тепло, бережіть своє здоров’я та будьте в безпеці.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел 

Це вас також може зацікавити: