fbpx

Лікарняні листки рівняни з 1 квітня на руки не отримуватимуть

Адже з першого квітня в Україні запровадять електронний листок непрацездатності. Під час прес брифінгу «Розвиток державних фондів соціального страхування: проблеми та перспективи» заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль заявив, що з першого квітня планується запровадити електронні лікарняні листки. Про це повідомляє Мінсоцполітики.

«З 1 квітня в Україні з’являться електронні лікарняні. Це буде перший етап, але цей крок дозволить навести лад у системі та продовжити боротьбу з корупцією у сфері соціального страхування.» , – наголосив Олег Коваль.

За словами заступника Міністра соціальної політики, електронний листок непрацездатності принесе більше прозорості та відкритості у процес видачі лікарняних.

Цей крок передбачає автоматизацію процесів та дає можливість відслідковувати весь процес оформлення лікарняного. Кожен лікар, який видає листок непрацездатності повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі.

Інформація через реєстр в Пенсійному Фонді буде автоматично передана у Фонд соціального страхування. Тож в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію – оскільки є платником єдиного соціального внеску.

Серед запобіжників та гарантій прозорості у системі електронних лікарняних Олег Коваль назвав такі пункти:

  1. Кожен лікарняний повинен бути підписаний електронним цифровим підписом – тобто ми запровадимо персональну відповідальність лікаря, який видав цей документ
  2. Електронний обіг дасть можливість відслідковувати, чи лікарняний видав профільний лікар: у нас часті випадки, коли лікарі дають документи щодо хвороб, які не відповідають їхньому профілю, а це – потенційні корупційні ризики
  3. Ми зможемо боротися та відслідковувати потенційні «схеми», коли «на лікарняний» іде половина співробітників підприємства, які по факту продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соцстрахування

Як резюмумав Олег Коваль, перший етап впровадження електронного лікарняного стане можливим завдяки старту проекту e-Health, головним розпорядником якого є Міністерство охорони здоров’я.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»