fbpx
Рівнянам нагадали про вакцинацію дітей

Рівнянам нагадали про вакцинацію дітей

Діліться інформацією з друзями:

Зниження темпів вакцинації дітей та дорослих може призвести до спалахів небезпечних інфекційних хвороб. Особливо небезпечними є зволікання зі щепленнями або відмова від них в умовах воєнного стану, коли і медична інфраструктура стає вразливою. А люди через тривалий стрес та інші фактори мають ослаблений імунітет.

Отож важливо, аби кожен подбав про максимальний захист для себе та своїх дітей.

Діти мають бути вакциновані відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень проти 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, краснухи, епідпаротиту, дифтерії, поліомієліту, правця, кашлюку, хіб-інфекції;

Дорослим необхідно щодесять років ревакцинуватися проти дифтерії та правця, відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень.

І дорослі, і діти, мають отримувати додаткові щеплення, відповідно до наявних епідемічних та персональних ризиків: проти ротавірусної інфекції, вітрянки, менінгококу, пневмококу, грипу, COVID-19, вірусу папіломи людини тощо.

Мешканцям Рівненської територіальної громади не варто відкладати планову вакцинацію.

Маючи укладену декларацію, зверніться до свого сімейного лікаря чи педіатра вашої дитини, щоб дізнатися, які щеплення і коли саме вам слід отримати.

Не маючи декларації, оберіть найбільш доступніший для себе заклад охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу та укладіть декларацію з лікарем. Перелік закладів охорони здоров‘я Рівненської міської ради доступний за посиланням: http://surl.li/ejljt

Для ВПО наявність декларації не обов’язкова.

Щоб безоплатно отримати первинну медичну допомогу, у тому числі послуги з вакцинації, зверніться до найближчого комунального медичного закладу Рівненської міської ради. Однак, з метою регулярного отримання медичних послуг та постійної комунікації з медиками рекомендуємо підписати декларацію з лікарем.

Вакцини від 10 інфекцій, що входять до Національного календаря, а також вакцини від COVID-19 є безоплатними для дітей та дорослих.

Вакцини, які є рекомендованими, можна придбати в аптечній мережі, попередньо проконсультувавшись із своїм лікарем, і вакцинуватися в своєму ЦПМСД.

читайте також: