fbpx

Рівненський лікар доводить, що не треба боятися виходити на вулицю коли хворієш

Діліться інформацією з друзями:
Якщо людина хворіє на коронавірус чи інше респіраторне захворювання, то чи можна в такому разі виходити на свіже повітря? Чи безпечно це для неї та тих, хто її оточує? Багато хто задається цими питаннями.
На своїй фейсбук-сторінці спробував на них відповісти лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський. 
– Я розумію, що у всіх в голові каламбур і бояться мертвих, які нікому нічого поганого не роблять, дітей, які нібито сіють вірус навколо і готові мало не вбити кожного, хто чхнув чи кашлянув у зоні нашої видимості. Але спробуйте виключити емоції і включити голову. І запам‘ятати, що для зараження необхідно 2 умови одночасно: доза (кількість вірусів) і їх концентрація. Одне без іншого не працює. – наголошує лікар в своїй публікації.
Він приводить декілька прикладів, щоб пояснити що таке концентрація та доза:
 – Якщо ви, наприклад, випиваєте горнятко міцної кави еспресо, де є певна доза кофеїну і мало води. То ви отримуєте дію на свій організм, яку відчуваєте. Але якщо це ж горнятко з кавою виливаєте в півлітрову склянку води і так випиваєте, то ніякої дії кофеїну ви не відчуєте. Але ж доза та сама? Так, але концентрація інша. І все, ковоман такого навіть пити не буде.
Або ще один приклад:
– Якщо російська армія в кількості 10 тисяч чоловік вирішить перейти український кордон, але буде це робити групами, по 5-10, навіть 50 чоловік протягом певного тривалого часу. То чи створить це серйозні проблеми Україні? Чи знизить це боєздатність української армії? І що станеться з військом противника? Але якщо ця ж армія, не дай Боже, увійде одночасно, то звісно, величина проблеми буде зовсім іншою.
Отже, для того, щоб захворіти, пояснює Павло Сільковський, потрібно щоб критичне число вірусів потрапило в організм за відносно короткий проміжок часу. В іншому випадку, нічого страшного з людиною не станеться і жодним чином її імунітет не знизиться. Радше, навпаки.
Тому, якщо хвора людина сидить дома, в закритому приміщенні і кашляє, то там вона створює концентрацію вірусів, яку постійно вдихає сама і якою може нагородити своїх контактних. – доводить лікар.
Зростає ризик зараження і немає передумов для швидкого одужання, вважає Павло. Крім того, якщо хвора людина добре провітрює своє приміщення або виходить на вулицю і кашляє там з усієї сили, то, таким чином, вона і сама звільняється від зайвого і навколишнім не створює проблем.
– Повітря є потужним фільтром, який розпорошує ворожу армію так, що їх концетрація стає мізерною і не створює проблем навколишнім. А ультрафіолет сонця вбиває виділені віруси і все стає знову чистим. Головне, тримати безпечну дистанцію і уникати закритих приміщень.
Отже у підсумку лікар доводить, що не треба боятися тих, хто кашляє на вулиці, якщо вони не роблять це прямо біля вас.
– Не бійтеся виходити на вулицю, якщо ви хворієте. Більше того, свіже повітря, рух і рясне пиття – одні з головних передумов швидкого одужання і профілактика ймовірних ускладнень. Будьте здорові, якщо здорові і одужуйте швидше, якщо хворієте! – підсумовує лікар-анестезіолог
Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram