fbpx

Половина інфекційних захворювань на Рівненщині – кишкові

Половина інфекційних захворювань в області – кишкові.

В області з початку року зареєстровано 1933 випадки інфекційних захворювань. Основна маса пацієнтів – діти. Половину захворювань становлять гострі кишкові інфекції.

«Цьогоріч зареєстровано 2 спалахи кишкової інфекції в сімейних осередках у Сарненському та Рівненському районах. За результатами лабораторних досліджень етіологічними факторами спалахів стали сальмонела та цитробактер. Основними причинами інфекції стало вживання недоброякісних продуктів і недотримання правил особистої гігієни», – повідомила завідувачка відділом епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Юлія ТЕРЕНТЬЄВА.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

За словами фахівців, на Рівненщині спостерігається ріст захворюваності на кашлюк. У 2023 році вже зафіксовано 30 випадків, тоді як торік – лише один. Зареєстровано летальний випадок від кашлюку в 4-місячної дитини в Дубенському районі.

Зареєстровано 3 випадки лабораторно підтвердженого кору. У минулому році не зафіксовано жодного. Також в області виявили двох потерпілих від менінгококової інфекції – в Березнівській та Костопільській громадах. Один хворий помер.

Тим часом захворюваність на грип та ГРВІ, у тому числі з коронавірусом, знизилася на 5%.

Олександр ПОЛІЩУК