Міль це шкідник, що пожирає продукти та одяг.
Міль – не найприкріший сусід, який завдає чимало шкоди речам у квартирі чи будинку. Зазвичай вона заводиться в якомусь непомітному місці й вже звідти починає свою подорож до квартири. Якщо шкідники були помічені у приміщенні, варто оглянути найпопулярніші місця, облюбовані цими комахами: шафа для одягу чи шафа для круп.
Якщо це міль одежна, то на одязі обов’язково з’являться невеликі пошкодження. Якщо харчова, то в крупі побачите невеликих личинок, а часом і самих метеликів. У випадку, коли в приміщенні з’явилась звичайна одежна міль, потрібно знайти основне місце її життєдіяльності. Після цього «дім молі» треба очистити за допомогою пилососа або вологого прибирання. Одяг (бажано на вулиці) потрібно витрусити та покласти у прохолодне місце. Зимою – на балкон, якщо ж пора року тепла, то в морозилку. В холоді комахи загинуть. Після процедури речі слід випрати.
Харчова міль прибирається радикально і значно швидше. Заражені продукти потрібно просто викинути, зав’язавши пакет.
Далі все відомо: пошук місця розмноження та вологе прибирання. Особливо по закутках. Для профілактики появи комах можна скористатися народними методами, які є досить дієвими. У банки з крупами покладіть шкірку цитрусових, лавровий лист або зубчик часнику. Це природні інсектициди, які відлякують комах. Кухонні шафи рекомендуємо протирати оцтом. Тоді шанси появи молі будуть мінімальними.
Є й народні засоби, що допоможуть позбутися набридливої комахи, коли вона уже завелася. Одежна міль не любить запаху лаванди, розмарину, чебрецю та гвоздики. Саше з цими сухими травами можна розкласти або повісити у шафі. Всі поверхні, де потенційно може з’явитися міль, потрібно протирати розчином оцту.
Руслана БИЛАВЕНКО
- Повторне кип’ятіння води. Чи насправді це небезпечно?Кип’ятіння води знищує шкідливі бактерії у ній. Але, якщо цю воду кип’ятити кілька разів? Який вплив це зробить на здоров’я людини? Багато хто думає що це небезпечно. Чи насправді це так? У процесі кип’ятіння води працює принцип випаровування та…