fbpx
Хвороби серця і судин

Основні причини розвитку серцево-судинних захворювань

Діліться інформацією з друзями:

Перевірте, чи є у вас ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Серцево-судинні захворювання є першими за частотою серед причин смертності. Тому слід бути уважними до свого здоров’я та запам’ятати основні причини, що провокують розвиток цих хвороб.

За інформацією МОЗ, найпотужніші фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань, це:

 • – куріння сигарет і продуктів, що містять нікотин;
 • – індекс маси тіла (ІМТ понад 25, особливо понад 30*);
 • – рівень холестерину загальний та рівень ліпопротеїнів низької та високої щільності (більше як 200 мг/дл, понад 100 та менше ніж 60 відповідно);
 • – високий тиск (понад 130/80);
 • – незбалансований раціон – тобто такий, у якому переважають сильно перероблені продукти і замало натуральних.

Нестача рухової та тренувальної активності. Дорослим людям необхідно принаймні 150 хвилин на тиждень помірної рухової активності (швидка ходьба, плавання, їзда на велосипеді по відносно рівній місцевості, праця в саду) і хоча б 75 хвилин інтенсивної фізичної активності (танці, пробіжка, веслування) та силові тренування двічі на тиждень.

Зловживання алкоголем. Алкоголь шкідливий навіть у невеликій кількості, а зловживання – це споживання більше ніж один келих відповідного для напою розміру (наприклад, 330 мл для пива міцністю 5%) на день.

ВАЖЛИВО! Якщо у вас є хоча б один із цих факторів ризику, то можна зробити принаймні дві речі: скласти план зміни свого способу життя і проконсультуватися з лікарем.

Є ще інші фактори ризику розвитку серцево-судинних хвороб, що не належать до категорії способу життя:

 • самотність (людина живе одна і практично ні з ким не спілкується);
 • рання менопауза (до 40 років);
 • посттравматичний стресовий розлад (ПТСР);
 • робота за змінами.

* Щоб виміряти індекс маси тіла, потрібно визначити свою вагу і розділити її на зріст у метрах, зведений у квадрат. Наприклад, ваша вага – 77 кілограмів, а зріст – 170 сантиметрів. Отже, індекс маси тіла в цьому випадку дорівнює: 77: (1,70 × 1,70) ≈ 26,64. ІМТ понад 25. Отже, вага надмірна.

За матеріалами МОЗ

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги

 • Паліативну допомогу відтепер надають у Костопільській лікарні
  У чотирьох відділеннях Костопільської лікарні відкрили паліативні ліжка. Десять місць для надання допомоги пацієнтам з невиліковними хворобами відтепер доступні у Костопільській багатопрофільній лікарні – НСЗУ підписало лікарні ще один пакет послуг.