fbpx
офтальмологи

Офтальмологи пояснили, як погане освітлення впливає на зір

Діліться інформацією з друзями:

Через чергові атаки росії на енергетичну систему України в наших домівках продовжують вимикати світло. Чи може читання та владнання побутових справ в умовах знеструмлення призводити до погіршення зору? відповідь на це питання надали лікарі офтальмологи. 

Чи може вимкнення світла впливати на зір?

Лікарка Вікторія Ратушнюк згідна з твердженням, що в умовах знеструмлення та використання неякісного освітлення в темну пору доби може погіршитися зір.

У нічний час збільшується навантаження на очі, людина моргає рідше. Може з’явитися відчуття піску всередині, дискомфорт, раптова сльозотеча, почервоніння. Темрява може призвести до випадкової травматизації очей, що і може стати причиною погіршення зору.

Також неправильне освітлення буде проявлятися в людини швидкою втомою, головними болями тощо.

“Група ризику в умовах знеструмлення – люди з наявними вадами зору: короткозорістю, далекозорістю, косоокістю, глаукомою тощо. Від неякісного світла очі втомлюються швидше. Тому проявитися можуть ті захворювання, яких раніше не помічали. Консультація з лікарем в таких умовах є життєво необхідною”, – додає Вікторія Ратушнюк.

Вона наголошує, що дуже шкідливо користуватися гаджетами в темряві. Вони є основним джерелом синього світла. Це впливає на сітківку та може призводити до прогресування захворювань очей.

У групі ризику люди з такою вадою зору, як глаукома. Адже недуга може призвести до повної сліпоти. Тому пацієнтам з таким діагнозом офтальмологиня радить ретельно стежити за освітленням в умовах вимкнення світла.

 Основна група ризику погіршення зору без світла  – діти

Вікторія Ратушнюк каже, що очі у найменших ще ростуть і розвиваються. Тому для них відсутність світла набагато гірша, ніж для дорослих.

Коли дитина перебуває в умовах поганого освітлення, вона набагато більше напружує зір, адже сконцентрованіше вдивляється та ближче нахиляється.

Важливо врахувати, зі слів медикині, генетичну схильність до розвитку захворювань ока. Наприклад, міопію, астигматизм чи інші аномалії, в умовах неякісного освітлення вони проявляються набагато швидше. Ті діти, які вже мають порушення зору, можуть постраждати найбільше.

“Неповнолітнім категорично не рекомендую свічки чи інше неякісне штучне світло’’, – зазначає Вікторія Ратушняк.

Вона додає, що при знеструмленні дитина дуже часто відволікається на гаджети. Важливо зменшувати час проведення з телефонами, планшетами чи за комп’ютером.

Джерело: “УП. Життя”