fbpx
серіал Бути поруч

В Україні запустили новий освітній серіал “Бути поруч” для підтримки психічного здоров’я

Діліться інформацією з друзями:

Розроблений Міністерством освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ для порталу «Дія. Цифрова освіта» серіал «Бути поруч» допоможе вчителям, вихователям, волонтерам і всім, хто працює з дітьми, краще зрозуміти почуття та емоційні реакції малечі.

Опікуни дітей мають змогу навчитися надавати їм необхідну підтримку, в належний спосіб реагуючи на несподівані ситуації й застосовуючи методи заспокоєння.

Слухачі курсу після його завершення отримають сертифікати.

Для чого українцям потрібен цей серіал?

  • Щоби зрозуміти, як війна впливає на дітей і чим може допомогти спеціаліст.
  • Щоб отримати рекомендації щодо того, як уникнути повторної травматизації дитини, як побудувати спілкування з нею, як почати розмову про важкий досвід.
  • Щоб навчитися розпізнавати посттравматичний стресовий розлад за його симптомами.
  • Щоб набути навички підтримки психічного здоров’я дітей під час навчання.
  • Щоб дізнатися, як правильне харчування та фізична активність можуть допомогти покращити психічне здоров’я.
  • Щоб навчитися застосовувати прості практики для відновлення власного спокою та стабілізації стану дітей, формування психологічної стійкості.

Для кого призначений цей серіал?

Для педагогів, психологів, соціальних працівників, а також інших фахівців, які працюють із дітьми.

Серіал містить три модулі:

Модуль 1 — Як війна впливає на дітей.

Модуль 2 — Чим спеціалісти можуть допомогти дітям.

Модуль 3 — Підтримка психічного здоров’я дітей і фахівців.

Кількість серій: 11.

Тривалість кожної серії: 5–20 хвилин.

«Під час повітряних тривог, а особливо під час авіазагроз, діти та дорослі відчувають напруження, хвилювання і страх. І це нормально в екстремальних ситуаціях. Але часто такі стани не проходять безслідно. Щоб краще зрозуміти стани організму, а також допомогти собі та тим, хто поруч, створено спеціальний серіал підтримки. Заради майбутнього українців дбаємо про їхнє психологічне здоров’я сьогодні. А зручний освітній серіал як сучасний інструмент підтримки здобувачів освіти під час навчання доступний для кожного незалежно від місця перебування», – зазначив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«У межах проєкту ”Дія.Цифрова освіта” ми прагнемо надати актуальну та доступну інформацію про підтримку психічного здоров’я. Освітній серіал «Бути поруч» спрямований на підтримку дітей, які є однією із найвразливіших груп», — зазначила заступниця міністра цифрової трансформації із питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

«Діти в Україні пережили майже 11 місяців війни з її ракетними атаками та гучним завиванням сирен повітряної тривоги. Вони особливо вразливі. Часто їм нічого не лишається, окрім як навчатися, грати та спати в укриттях. Ба більше, без електроенергії мільйони хлопчиків і дівчаток живуть у холоді та без доступу до онлайн-занять. ЮНІСЕФ розробив цей серіал, щоб переконатися, що опікуни, вчителі та соціальні працівники можуть упоратися з травмами, які отримали діти в Україні, та допомогти їм пристосуватися до цих умов», — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Курс від Міністерства цифрової трансформації України розроблено в межах національного проєкту «Дія.Цифрова освіта» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.