fbpx
Відомий волонтер дядя Гріша збирає донати на дрони для ЗСУ у Рівному

Відомий волонтер дядя Гріша збирає донати на дрони для ЗСУ у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Херсонський волонтер-десантник дядя Гріша (Григорій Янченко) у свої 77 роки, на колісному кріслі приїхав до Рівного, щоб зібрати гроші на безпілотники для українських військових.

Він розмістився на своєму кріслі біля Злата Плази де й збирає донати. Рівняни та гості міста впізнають волонтера, підходять, фотографуються, дякують за підтримку армії і, звичайно, донатять.

Відомий волонтер дядя Гріша збирає донати на дрони для ЗСУ у Рівному - фото 1

Дядя Гріша розповів нашому кореспонденту, що ще на початку цього року, він вирішив мандрувати по всій Україні, адже якщо залишаєшся в одному місці, то й сума донатів постійно зменшуються.

– І цих донатів не вистачає для того, щоб купляти потрібні там речі і везти до війська «на передок». – каже Григорій Миколайович, – Адже все дуже дороговартісне. І ті ж дрони, мавіки, старлінки. Тому я і вирішив мандрувати по Україні, хоча б обласними центрами. Тому що потрібно нагадувати людям про те, що наразі йде війна, і треба допомагати нашим військовим побороти цю навалу.

Волонтер розповів, що вже проїхав Закарпаття, Прикарпаття, Буковину, Галичину. Після Рівного має намір їхати на південний схід. Був він вже і в Черкасах, Полтаві, Кременчузі, Миколаєві, Херсоні.

– Планую ще відвідати Хмельницький, – запевняє дядя Гриша, – щоправда я не впевнений в цьому. Адже в мене деякі проблеми були з Хмельницьким. Тому можливо, зміню маршрут і кудись в інше місто поїду. На даний час поки планую працювати тут в Рівному до кінця тижня. А десь наприкінці місяця, збираюсь їхати до хлопців на передову – повезу допомогу.

Дядя Гриша був окупації в Херсоні 7 місяців. Із лютого по 19 вересня 2022 року. Він пригадує, що в окупованому місті продовжував збирати кошти на допомогу ЗСУ.

– Навіть були випадки, коли й окупанти донатили. Але вони просто не розуміли для чого я збираю. Були такі випадки, що місцеві бачили, що орки кидають і питали мене: «А ну Миколайович, під’їдь, розкажи нам, що це означає, що тобі орки кидають?». А я звідки знаю, для чого вони кидають? Можливо, вони думають, що я для себе збираю. Можливо, думають, що я інвалід афганської війни. Вони до афганців більш-менш лояльніше ставилися. Я не знаю, що в них було на думці, але були такі випадки.

Відомий волонтер дядя Гріша збирає донати на дрони для ЗСУ у Рівному - фото 2

Григорій Миколайович розповів, що він їздить всюди сам потягом або автобусом чи маршруткою.

– В кожному місці, де я тимчасово зупиняюся допомагають місцеві волонтери, або херсонці, які там живуть. – розповідає дядя Гріша.

Завдяки тому, що він намагається поселиться не далеко від місця локації де збирає донати, то як він каже «як такова допомога і не потрібна». Але не завжди так буває, що можна зупинитися поблизу, тоді волонтери або просто не байдужі люди допомагають добратися, як він каже на місце роботи, а з місця роботи до місця проживання.

– А  щодо пересування з міста в місто, -уточнює волонтер, – то залазиш в потяг і їдеш. На вокзалах є зараз така служба для допомоги тим хто її потребує. Але я користуюся цим лише, щоб мені просто речі занесли в вагон, а далі я сам.

Григорій Янченко народний Герой України, почесний громадянин Херсона. Його мала батьківщина Чернігівщина, але після служби в радянській армії він переселився в Херсон. І вже там проживає понад 50 років.

– Я вже херсонець, – зазначає волонтер, – а зараз тимчасово проживаю в Запоріжжі. Я все роблю від мене залежне для допомоги нашій армії.

Читайте також: Рівнян просять підтримати проєкт «Куп’янський дрон»