Обережно! На Рівненщині активізувалися кліщі

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Кліщі цього року особливо небезпечні, через теплу зиму вони уже активізувалися. Про це заявив у мережі Facebook колекціонер і археолог з Києва Лаврентій Тарасевич.

Ось що потрібно знати кожному, аби вберегти себе.

Найбільш небезпечними з усіх комах для людини є кліщі, так як вони є переносниками небезпечних захворювань, деякі з яких можуть призвести до незворотних змін і фатальних наслідків.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram


Ротовий апарат цього паразита влаштований таким чином, що дає можливість глибоко і міцно присмоктатися до шкіри. При цьому завдяки слині, що має анестезуючу властивість, людина не відчуватиме болю і може виявити кліща лиш за декілька днів.

Бувають випадки, що кліщ вас вкусив і відвалився. Тоді в тому місці буде червона пляма окружністю в кілька сантиметрів, а в центрі – чорна або червона точка. В такому випадку слід терміново звернутися до лікаря-iнфекціоніста.

Що ж робити в домашніх умовах, при укусі кліща, коли немає можливості потрапити в лікарню? Є кілька способів виходу із ситуації

За допомогою нитки. На основу тіла кліща накидають петельку і акуратно витягують, розхитуючи з боку в бік.

Пінцет. Тут важливо стежити, щоб не було розриву тільця, і його голова не залишилася в шкірі.

Шприц. Обрізають кінчик шприца, прикладають його до комахи і поршнем, створюючи вакуум, її повільно витягують.

Існують спеціальні пристосування, для видалення кліщів, є спеціальний затискач, придбати можна в будь-якій aптеці. Місце yкусу змастити антисептиком, будь-яким. В будь-якому разі паразита треба спробувати показати інфекціоністу для швидкого встановлення чи не вкусила вас заражена комаха.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»

Діліться корисною інформацією з друзями: