fbpx
На Рівненщині розпочався сезон комарів. Зафіксовано 17 видів. Як вберегтися від укусів

На Рівненщині розпочався сезон комарів. Зафіксовано 17 видів. Як вберегтися від укусів

Діліться інформацією з друзями:

З приходом справжнього тепла розпочинається й активність кровосисних комарів. Цьогорічної весни вони відновили процеси життєдіяльності ще на початку березня, а зараз жваво полюють та збільшують чисельність своїх популяцій.

Така кривава комарина гонитва за своїми жертвами — хребетними тваринами, до яких відноситься й людина — відбувається лише для продовження роду цих комах, адже білкові сполуки крові необхідні їм для розвитку яєць.

За результатами постійного ентомологічного моніторингу на Рівненщині, на сьогодні зафіксовано виліт із зимівок 3-х видів малярійних комарів, показник їх чисельності становить 7,4. Також спостерігаємо активність 14 видів не малярійних комарів, з показниками чисельності від 16 до 23 у зонах Лісостепу та Полісся відповідно. Надалі прогнозуємо їх зростання та пік кількості всіх різновидів кровосисних комарів у червні.

Зважаючи на те, що Рівненська область є зоною масового поширення гнусу, такі результати є нормою. Однак, з огляду на те, що комарі є переносниками збудників малярії, осередки завезених випадків якої в області перебувають на обліку щорічно, лихоманок Західного Нілу, Денге, жовтої гарячки, туляремії, а також личинок гельмінта дирофілярії, 49 випадків захворювань місцевого характеру якого виявлено натепер, кожен укус цих комах для людей є дуже небезпечним.

Не менш загрозливими є алергічні реакції на антикоагулянт, який виділяється зі слиною комара, особливо у маленьких діток, людей похилого віку та осіб з підвищеною чутливістю, які у випадку масового нападу комах можуть блискавично перетворитись у генералізовані форми.

На жаль, специфічної профілактики проти хвороб, які передаються кровосисними комарами, немає, тому кожному з нас потрібно убезпечувати себе від контакту з ними, особливо у ранкову та вечірню пору, коли їх активність максимальні.

Для прогулянки чи роботи на відкритому повітрі слід обирати максимально закритий цупкий одяг, не зайвим буде подбати про наявність репелентів, які ефективно відлякують кровососів. Обов’язковим є й захист домівок від залітання комарів протимоскітними сітками на вікнах та дверях, доцільними є й використання фумігаторів.

Якщо ж уникнути настирної уваги цих кровососів не вдалось і після їх укусів виникає щонайменше нездужання — свербіж, що несила терпіти, почервоніння та набрякання ураженого місця, підвищення температури тіла, нудота, запаморочення тощо — потрібно відразу звернутись за консультацією до лікаря.

Джерело: Рівненський обласний ЦКПХ

Читайте також: Як заспокоїти сильний свербіж шкіри