fbpx
грип

На Рівненщині більшає хворих на грип та COVID-19

Діліться інформацією з друзями:

За минулий тиждень на Рівненщині на грип та ГРЗ захворіли 5633 людини. Це на 919 випадків, або майже на 20%, більше від попереднього тижня.

Найчастіше, як і раніше, хворіють діти (майже третина від загальної кількості). Про це інформують фахівці вірусологічної лабораторії Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Із грипом було госпіталізовано 85 пацієнтів. Це 1,2% від усіх звернень за медичною допомогою з ознаками ГРЗ.

Тим часом на Рівненщині продовжують вакцинуватись від грипу. Загалом на сьогодні зроблено 7910 щеплень.

Підвищується і захворюваність на COVID-19. Минулого тижня в області зареєстровано 204 підтверджених випадків, що на 45,7% більше, ніж за попередній тиждень.

Серед захворілих 16 дітей. Зареєстрований один летальний випадок серед осіб із підтвердженим діагнозом COVID-19 у Рівненському районі.

Світові тенденції вказують на те, що COVID-19 поступово стає частиною сезонних епідемічних підйомів захворюваності на грип та ГРВІ, які щорічно фіксуються в кожній країні.

Тому, скоріш за все, в наступний епідемічний підйом захворюваності восени або взимку 2023 року можливий перехід до того, що COVID-19 розглядатиметься як частина респіраторних вірусів.

Зараз епідемія коронавірусної інфекції нашаровується на епідемію грипу, яка є дуже непростою і вперше з моменту пандемії ковіду, реєструється досить важкий сезон грипу.

Тому треба пам’ятати, що в першу добу хвороби, коли лікарі не можуть поставити діагноз, бо немає чітко диференційованих діагностичних критеріїв — грип це чи коронавірусна інфекція, хворим потрібно приймати протигрипозні препарати, які передбачені міжнародними рекомендаціями. Адже на відміну від коронавірусної інфекції, грип узагалі не дає часу на роздуми. Бо найефективніший прийом противірусних препаратів у перші 48 годин хвороби. Якщо температура тіла перевищує 38 градусів і людина належить до груп ризику, то їй необхідно звернутися до сімейного лікаря.