fbpx
ангіна

Мед допоможе швидше впоратися з ангіною

Діліться інформацією з друзями:

У сезон застуди багато хто чхає і скаржаться на біль у горлі. Захворіти на гостре респіраторне вірусне захворювання можна в будь-який час року. Але частіше це трапляється восени, взимку і навесні.

Щоб горло перестало боліти, одні п’ють гарячий чай, інші – тепле молоко з медом. А деякі вирішують приймати антибіотики, не проконсультувавшись з медиком. Звісно, щоб не наробити собі ще більшої біди, треба-таки порадитися зі своїм сімейним лікарем. Він підкаже, як чинити в тій чи іншій ситуації. А для ефективності лікування ангіни можна скористатися ще й перевіреними народними методами.

Скажімо, застосування такого унікального природного препарату, як мед, при ангіні дає можливість упоратися з нею швидше. Він містить компоненти, які активізують потік крові. При цьому обмін речовин відбувається інтенсивніше. В результаті процес виведення токсичних продуктів стає більш ефективним.

Якщо щодня з’їдати трохи меду, то він обволікає хворе горло, пом’якшує слизову, знімає роздратування. Чай із додаванням натурального меду не тільки п’ють, а й використовують як засіб для полоскання.

Молоко з додаванням натурального домашнього меду – це засіб від застуди, знайомий усім з дитинства. Лікування ангіни у дорослих в домашніх умовах теж може проводитися з його допомогою. Щоб цей засіб дав максимальний ефект, мед потрібно додавати в тепле молоко. Для посилення дії можна додати вершкового масла. Обережно слід застосовувати мед людям, схильним до алергічних реакцій.

Буряковий сік

Буряковий сік містить мікроелементи й вітаміни у величезних кількостях. Полоскання з ним дозволяють швидше усунути набряклість слизової горла, запальний процес на мигдалинах і больові відчуття.

Буряк слід подрібнити за допомогою блендера або звичайної тертки, а потім віджати сік. Полоскати ним горло можна у поєднанні з деякими іншими соками – журавлиним, морквяним або цибульним.

Також досить ефективний при ангіні відвар із буряка. Потрібно зварити до готовності 2 коренеплоди та остудити відвар. У нього додати настоянку прополісу або мед. Полоскати запалене горло можна часто, через кожні 2-3 години.

На будь-якій стадії хвороби можна жувати після їжі шматочки прополісу (розміром не більше горошини). Якщо він якісний, то в роті буде відчуватися легке оніміння і печіння.

Лікування тонзиліту в домашніх умовах у дорослих можна здійснювати за допомогою полоскань на основі настойки прополісу. Вона доступна в аптеках, так що готувати її самостійно необхідності немає. При ангіні корисно застосовувати її й всередину з додаванням молока або чаю.

Замість спиртової настоянки використовувати можна прополісне масло. Щоб його приготувати, потрібно розтопити десять грамів звичайного вершкового масла і додати стільки ж прополісу.

Чай з імбиром

Чай з імбиром пом’якшує біль й інші прояви захворювання. Свіжий корінь подрібнюється за допомогою блендера (слід взяти такий шматочок, щоб вийшло 2 ложки кашки). Імбир заливається водою в кількості 250 мл і ставиться на слабкий вогонь. Він повинен прокипіти 20 хвилин. Такий відвар при ангіні слід приймати всередину.

Лікування ангіни у дорослих в домашніх умовах можна зробити набагато результативнішим за допомогою спеціального тибетського чаю. Необхідно взяти столову ложку свіжого імбиру або половину чайної ложки сухого, пів літра молока жирністю 1,5-2,5%, пів літра води, 10-11 штук гвоздики, 9-11 зерен кардамону, половину чайної ложки меленого мускатного горіха , 2 чайні ложки зеленого чаю і чайну ложку чорного.

Зерна кардамону необхідно подрібнити та змолоти разом із гвоздикою. Воду слід налити в емальовану ємність, поставити на плиту і послідовно додати гвоздику, кардамон, імбир (якщо використовується сухий варіант) і зелений чай. Цю суміш слід прокип’ятити хвилину, а потім додати молоко, чорний чай і подрібнений імбир (якщо використовується свіжий корінь). У момент закипання слід додати мускатний горіх.

Коли засіб прокипить ще трохи, його знімають з вогню і настоюють п’ять хвилин. Далі його слід процідити і злити в керамічну ємність. Пити його рекомендується вранці до їжі, не додаючи цукру.

У склянці теплої води потрібно розчинити чайну ложку харчової соди. Полоскати горло таким засобом рекомендується через кожні дві-три години.

Лікування тонзиліту в домашніх умовах у дорослих зазвичай виявляється особливо успішним, якщо содові полоскання застосовуються з самого початку хвороби. Розчин соди частково знімає біль і допомагає позбутися від слизу, що скупчився, який містить величезну кількість хвороботворних мікроорганізмів.

Марія МАТВІЙЧУК

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги