fbpx

Лікар з Рівного впевнена, що від округлості талії залежить ризик серцевих захворювань

Від округлості талії залежить ризик серцевих захворювань. Буває, що людина набирає зайві кілограми. І ця історія не про красу. Кожна людина гарна. Незалежно від маси. Разом з тим, зайва вага може шкодити здоров’ю, оскільки збільшується ризик хвороб. 

Доведено, що збільшення окружності талії пов’язано з розвитком серцево-судинних захворювань. При відкладенні жиру на животі запускається каскад механізмів, що ушкоджує судини.

Отож, треба стежити за своєю фігурою. І це не так складно, як може здатися. Мені, скажімо, дуже сподобалася стрічка, яку подарували на тренінгу по PEN-H протоколах. Зараз розповім, для чого вона.

Та стрічка для вимірювання талії поділена по кольорах. Окремо для чоловіків та жінок. Міряєш людині талію і відразу бачиш: в зеленому кольорі – все «ок», в жовтому – пора замислитися, в червоному – варто змінити спосіб життя.

Для тих, в кого нема такої диво-стрічки, пишу просто норми окружності талії:

  • для жінок – до 80 см,
  • для чоловіків – до 94 см.

Все, що більше, каже про підвищення серцево-судинного ризику.

Хочете максимально знизити цей ризик, звертайтеся до лікаря, щоб отримати рекомендації. Нагадую: крапельниці, БАДи та фуфломіцини не чистять судини. А здоровий спосіб життя реально працює. Будьте здорові!

Катерина ПОЧТАР, сімейний лікар ЦПМСД «Ювілейний»

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги

  • Рівненську баскетболістку Олександу Тинщук визнано MVP тижня
    Два матчі у вищій жіночій лізі зіграла «Збірна Рівненської області-БК «Рівне-ОСДЮСШОР». В столиці суперницями рівнянок став столичний «КСЛ-Київ-Баскет». Лише в першій грі киянки зуміли вчинити опір гостям – після першої половини гри перевага підопічних Вячеслава Ковалевського складала лише три пункти … Read more