fbpx
Небайдужих мешканців

Кров небайдужих мешканців Рівненщини може воювати

Діліться інформацією з друзями:

Небайдужих мешканців Рівненської області закликають долучитися до всеукраїнського руху на підтримку добровільного та активного донорства «Твоя кров може воювати». Цю акцію ініціювали Український центр координації трансплантації спільно з платформою DonorUA, медичною службою Helsi за сприяння проекту ЄС «Надання підтримки Україні в розбудові сучасної системи громадського здоров’я».

В Україні щороку донорської крові потребують 200 тисяч людей, а під час війни ця потреба зростає. Кров потрібна щодня не лише для порятунку українських воїнів, а й для мирних громадян та дітей, які постраждали від агресії з боку російської федерації.

Стати донором можна за адресою: м. Рівне, вул. Степана Бандери, 31, графік прийому: понеділок – п’ятниця з 8:10 до 14:30. та 1 та 3 субота місяця з 8:30 до 12:30 год.

Як підготуватися до здачі крові:

  • За 72 години не слід приймати ліки, що розріджують кров, такі як аспірин, анальгін та ін. якщо застосування будь-яких лікарських засобів має місце, то до здавання крові чи компонентів крові донору слід отримати консультацію у медпрацівників центру крові. це правило не поширюється на гормональні контрацептиви.
  • За 48 годин не можна вживати алкоголь.
  • Обов’язково потрібно добре виспатися, а в день донації – легко поснідати.
  • Рекомендується утриматися від куріння. рекомендується не палити за годину до і після процедури донації. отруйна дія нікотину, що потрапив у кров, небезпечна для пацієнтів, особливо для новонароджених. крім того, це може погано відобразитися на самопочутті донора.
  • Не варто вживати в їжу смажене, гостре, солоне, копчене, банани, яйця, молочні продукти і масло. краще – солодкий чай, морс, компот, мінеральна вода, варення, хліб, сухарі, відварні крупи, риба, овочі, фрукти (крім бананів).
  • На здавання крові чи компонентів крові при собі потрібно завжди мати посвідчення особи.
  • Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.
  • Гарне самопочуття після здаванням крові чи компонентів крові забезпечать 2 склянки соку або води, випиті перед донацією.
  • Дотримання цих нескладних правил особливо важливо перед донаціями крові, тромбоцитів або плазми, їх порушення вплине на якість компонентів крові. рекомендується також максимально звільнити день донації від важливих зустрічей і серйозних справ.

Читайте також:Кваліфіковані електрозварники працюватимуть на підприємствах Рівненщини та Київщини