fbpx

Кому не варто рано вставати?

Діліться інформацією з друзями:

Науковці досліджували, як час пробудження впливає на здоров’я людини. Результати засвідчили, що дехто може собі зашкодити, якщо постійно вставатиме з ліжка рано-вранці. Причина – в індивідуальному режимі біологічного годинника кожної окремої особи.

Люди в усьому світі діляться на три умовні групи, залежно від хронотипу: жайворонки, сови і голуби. До першої групи належать ті, хто найбільш продуктивний у першій половині дня і легко прокидається вранці. Совами називають тих, хто сповнений сил у вечірній і нічний час, а в ранкові години відчуває себе розбитим. Голуби – менш відома нам група, але вона існує. До неї відносять людей, які проявляють найбільшу активність вдень.

У своєму новому дослідженні вчені виявили, що в сучасному світі найбільш небезпечна ситуація склалася саме для сов. Вони змушені майже щодня вставати рано на роботу або навчання. Це завдає серйозної шкоди їхньому здоров’ю. У ранкові години у «сов» триває активне вироблення мелатоніну – гормону сну. Саме тому ці люди вкрай дратівливі в першій половині дня і відчувають себе знесиленими. З часом це може навіть спровокувати депресію. Досить часто у сов трапляються гормональні збої. Їх організм перестає сприймати такі речовини як глюкоза та інсулін. А для хворих на цукровий діабет цей стан може виявитися смертельно небезпечним.

Ксенія БОЙКО