fbpx

Жовтень у саду і квітнику не дає скучати дачникам

Діліться інформацією з друзями:

Попри середину осені дачники мають ще чимало роботи не лише на городі, а й у саду та квітнику. Звісно ж, найголовніша задача – якісно підготуватися до зими. Для цього потрібно провести обов’язкові роботи.

Захистити стовбури дерев. Насамперед важливо зрозуміти, для чого саме ви робите цю процедуру. Якщо використовуєте вапно, то білити дерева восени немає сенсу. Краще це зробити наприкінці зими – на початку весни. А от якщо  користуєтеся сучасними садовими фарбами, то можна починати вже зараз. Існує ще один доволі простий та перевірений спосіб вберегти дерево від морозу: купити садовий бинт (або розрізати біле агроволокно) та обмотати ним стовбур зі скелетними гілками. Так ви зможете захистити їх від палючого весняного сонця і гризунів.

Провести мульчування пристовбурних кіл. Якщо рослина має неглибоку кореневу систему, вона буде підмерзати. Щоб уникнути цього, підходить мульчування (шар повинен бути не меншим за 5-8 см). Для мульчі можна використовувати різні матеріали: скошені сухі бур’яни, солому, кору, перепрілу стружку, жовте листя, колючу хвою чи торф.

Укрити рослини на зиму. Деякі види потребують додаткового укриття на зиму (троянди, гортензії, рододендрони). Звісно, в жовтні їх повністю вкривати ще зарано. Але варто до цього процесу підготуватися. Придбайте агроволокно потрібного розміру та щільності. Навколо теплолюбних рослин потрібно встановити дуги чи каркаси – на них ви згодом натягнете агроволокно. Замість нього можна використовувати хвойні гілки.

Обрізку ягідних кущів та плодових дерев також починають у жовтні. Це роб­лять лише за плюсової температури. Обріжте всі поламані та хворі гілки.

Пересадити і посадити дерева. Жовтень – це оптимальний час для висаджування та пересаджування листопадових дерев. Тому заздалегідь приготуйте місце. За кілька тижнів до висаджування в підготовлену яму додайте родючу суміш з мінеральними добривами.

Розмноження рослин. Для цього потрібно нарізати живці плодових та декоративних кущів і багаторічних рослин, посадити їх у контейнери, накрити прозорим ковпаком, а потім виставити на сонячне підвіконня.

Підстригти живоплоти. У жовтні крайній термін, коли можна підстригти живопліт з листяних і хвойних культур. Тоді вони будуть виглядати ошатно навіть взимку. Ліани та кучеряві чагарники варто зафіксувати на опорах.

Зібрати насіння. Якщо ви плануєте розмножити якісь рослини, варто зараз зібрати насіння.

Роботи в квітнику. Жоржини, седуми, айстри, хризантеми у жовтні активно квітнуть. Тому потрібно не забувати видаляти зів’ялі суцвіття. Після закінчення квітування рослини потрібно поділити та пересадити. Зазвичай це роблять раз на 2-3 роки.

У середині осені можна багато сіяти. Для прикладу, морозостійкі квіти: маки, календула, запашний горошок, волошки тощо. Висівають їх безпосередньо у відкритий ґрунт. Тоді наступного року вони раніше зацвітуть. Гіацинти і тюльпани висаджують за 2-4 тижні до заморозків.

Ксенія БОЙКО