Премьер-міністр України Денис Шмигаль на своїй сторінці у Фейсбук сьогодні розповів про плани на найближчий час щодо карантинних заходів та співпраці з міжнародними партнерами.
У грудні посилення обмежувальних заходів не буде. Завдяки карантину «вихідного дня» нам вдалося дещо стабілізувати епідемічну ситуацію та розвантажити медичну систему. Цього тижня тричі кількість одужалих перевищувала кількість нових хворих. Як запевнив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, наша медична система протягом грудня впорається з нинішнім навантаженням.
Проте, з урахуванням динаміки захворюваності, припускаємо, що запроваджувати більш жорсткі карантинні заходи доведеться вже в січні. Водночас держава робить усе, щоб українці якнайлегше пройшли зимові канікули заради безпеки. У п’ятницю Верховна Рада схвалила пакет законопроєктів, розроблених Урядом за ініціативи Президента, щодо підтримки людей та бізнесу в умовах посиленого карантину. Наразі ми спільно з місцевою владою працюємо над переліком можливих обмежень, для цього очільники міст та ОДА пройшли опитування та надали власну думку.Зокрема, підтримують заборону або обмеження діяльності:святкових концертів, дискотек і нічних клубів, масових заходів у приміщеннях, хостелів, ТРЦ — 100%музеїв, кінотеатрів і театрів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля — 95%святкових ярмарків, спортзалів і фітнес-центрів — 90%Водночас міські голови та керівники ОДА виступають за роботу з частковими обмеженнями громадського транспорту (не більше, ніж кількість сидячих місць), закладів громадського харчування (доставка або на винос) та готелів (без зон розваг та харчування).Повний перелік можливих карантинних обмежень буде представлений на засіданні Уряду 9 грудня.Доступні та швидкі онлайн-сервіси для кожного українця. Це основна мета цифровізації держпослуг, над якою Уряд активно працює. Допомагають Україні в цьому й міжнародні партнери.Зокрема, Швеція та Програма розвитку ООН нададуть 128 млн грн на реалізацію спільного з Мінцифрою проєкту «Електронні, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні». Проєкт з-поміж іншого передбачає створення комплексних послуг для громадян, які належать до вразливих груп населення, та підвищення рівня цифрової грамотності. Це допоможе краще впровадити адміністративну реформу, що нівелює корупцію та завдяки зручним послугам полегшить життя всім українцям.Цього тижня мав зустріч із керівництвом Туреччини: Президентом Реджепом Ердоганом й Віцепрезидентом Фуатом Октаєм. Завдяки домовленостям між Главами наших держав, відносини України й Туреччини виходять на новий рівень. Наступним кроком зміцнення співпраці має стати підписання Угоди про вільну торгівлю. Це дасть змогу збільшити щонайменше удвічі річний товарообіг між Україною й Туреччиною — з 5 до 10 млрд доларів.Крім цього, Туреччина має великий досвід у реалізації інфраструктурних проєктів у межах державно-приватного партнерства й готова ним поділитися. Одним із перших об’єктів, які вивчатимуть наші спеціалісти, стане міська лікарня в Анкарі — третя за розміром у світі. Отриманий досвід має стати в пригоді для будівництва сучасних медичних закладів в Україні.Тим часом із наступного року почне діяти зона вільної торгівлі між Україною та Великою Британією. Відповідна угода була підписана під час візиту Президента України до Сполученого Королівства в жовтні. Цього тижня зустрівся з пані послом Меліндою Сіммонс, щоб обговорити взаємовідносини бізнесу наших країн у нових умовах.
Запропонував британській стороні започаткувати проєкт технічної допомоги для експортерів та інвесторів. Це дасть можливість сповна використати потенціал угоди та успішно налагодити роботу між українським та британським бізнесом.
Україна та Бразилія цього тижня підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо науково-технічного співробітництва й комерціалізації оборонної продукції. Це дасть можливість не лише реалізовувати спільні з Бразилією проєкти в оборонній галузі, але й відкриває нові міжнародні ринки для української продукції.
Наша оборонна промисловість є рушійною силою розвитку високотехнологічного виробництва в Україні. Уряд надає всебічну підтримку цій галузі та вбачає великі перспективи у якісному та кількісному зростанні експорту нашої оборонної продукції на зовнішні ринки.