fbpx

Близько 3 тис. нових випадків захворювання на рак виявляють на Рівненщині щороку

На сьогодні в Рівненській області зареєстровано майже 30 тисяч осіб з онкопатологіями. Кожного року фіксують до 3 тис. нових випадків.

Про це говорили під час брифінгу в Рівненській ОДА.

Спікери: заступниця директора з розвитку медичної допомоги Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення ОДА Олена Гандзюк та генеральний директор ДУ «Рівненський ОЦКПХ МОЗ», Головний державний санітарний лікар області Роман Сафонов. Модерував – в.о. директора Департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Корольчук.

Брифінг в Рівненській ОДА.

«Онкологія – друга за кількістю серед причин смертності в Україні. За останні два десятиліття рівень онкозахворюваності в Рівненській області зріс на 37%. Найпоширеніші випадки раку молочної залози, шкіри, легенів, шлунку, шийки матки та печінки», – зазначила Олена Гандзюк.

Одним із чинників успішного лікування раку є раннє виявлення. Тобто, одна з порад спеціалістів – частіше проходити обстеження у лікаря, особливо особам із груп ризику.

Для прикладу, раннє виявлення та оперативне втручання у випадку раку шкіри зменшує ризик рецидиву захворювання на 90%.

«Основними факторами ризику захворюваності є спадковість, вживання алкоголю та куріння, ожиріння, малорухливий спосіб життя, часті вірусні захворювання (герпес, гепатит), хронічні запальні процеси, тривала дія ультрафіолету та екологічні чинники. Понад 30% випадків раку можна запобігти, уникаючи цих факторів», – сказав Роман Сафонов.

Під час брифінгу також повідомили, що на цьому тижні, а саме: у вівторок, середу та четвер, на Рівненщині працюватиме виїзна мобільна команда спеціалістів. Це лікар мамолог, онкогінеколог, дерматолог та хірург. Вони працюватимуть у селах Кухче Вараського району, Сварицевичі та Вири Сарненського району, де безоплатно перевірятимуть людей, що входять до груп ризику.

Джерело: Рівненська ОДА

Читайте також: Елементарні поради, завдяки яким можна прожити 100 років