fbpx

Андрій Пароля: «Ми змінюємося задля комфорту наших пацієнтів»

Необхідність організаційних змін у сфері охорони здоров’я зумовлена потребою адаптації органів управління та закладів охорони здоров’я до зовнішніх і внутрішніх викликів, а також зміни шляхів і способів виконання їхньої діяльності, спрямованої на задоволення мінливих суспільних потреб.
Директор комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги “Північний”» Андрій ПАРОЛЯ розповів про головні досягнення першої половини 2019 року і про завдання на майбутнє. Також пояснив, чого чекати мешканцям м. Рівного від медичної реформи.

– Андрію Андрійовичу, яким був 2019 рік для ЦПМСД «Північний»?

– Вперше українці мали змогу вільно обирати лікаря, без прив’язки до місця «прописки». КНП ЦПМСД «Північний» вдало провів кампанію з підписання декларацій із сімейними лікарями, і більше ніж 50 тисяч мешканців Рівного обрали наш центр. Було впроваджено інформаційно-медичну систему «Helsi», яка дозволила рівнянам записуватися на прийом до лікаря віддалено через інтернет без відвідування реєстратури і перевести в електронний формат медичні картки й призначення пацієнтів. Почали оновлення матеріально-технічної бази та ремонти приміщень підприємства.

– Проблема черг на прийом до лікаря ще актуальна?

– Із впровадженням інформаційно-медичної системи «Helsi» навантаження на реєстратуру суттєво зменшилося, тому що великий відсоток пацієнтів записується на прийом через інтернет. Люди одразу йдуть до лікаря в обраний зручний для себе час. Отже, і черги та час перебування пацієнтів біля кабінетів лікарів суттєво зменшилися.

– Чи плануються якісь заходи для поліпшення сервісу для пацієнтів?

– Одним з елементів медичної реформи було перетворення лікувально-медичних установ у некомерційні підприємства. Це перевело нас у зовсім іншу площину відносин із пацієнтами. Правильніше сказати, для нас вони стали клієнтами. І ця обставина зобов’язує нас не тільки постійно поліпшувати медичну складову послуги, але й сервіс на підприємстві.
Важливим елементом такого поліпшення є постійний зворотний зв’язок та оцінка якості послуги клієнтами. Для цього в центрі впроваджено систему «Ревізіон». Перебуваючи у нашому закладі, клієнти зможуть залишити відгук та поставити оцінку лікарю, просканувавши QR-код біля його кабінету. Відвідувачі, котрі не мають технічної змоги сканувати QR-код, можуть, як і раніше, залишити відгуки, скарги і пропозиції у спеціальній скриньці. Розпочато програму навчання працівників підприємства з підвищення якості сервісу та обслуговування.

– Що у найближчих планах?

– На підприємстві розроблено стратегічний план розвитку до 2022 року. Головним нашим завданням є приведення приміщень центру до сучасних стандартів і норм. У жовтні повністю запустимо офіційний сайт з повною інформацією про ЦПМСД «Північний». Почне роботу кол-центр підприємства для підвищення сервісу та інформування наших клієнтів.

Спілкувався Андрій КІСЛОВ