fbpx

62 хворих на туберкульоз легенів виявили торік у Рівному

Захворюваність на туберкульоз торік у Рівному зросла. Про це на засіданні міськвиконкому розповів начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів.

Зокрема, діагностували більше випадків легеневого туберкульозу. У 2019 – 62, у 2018 році був 51 такий хворий. Це менше, ніж в середньому по Україні. Дещо зменшилося число хворих на мультирезистентний туберкульоз. Це дуже складне захворювання, що потребує тривалого (від двох років і довше) лікування, – уточнив чиновник.

Торік діагноз туберкульоз встановили одній дитині (у 2018 році – трьом), серед підлітків у 2018-2019 роках нових хворих не виявляли.

– Ми рекомендували сімейним лікарям бути пильними щодо цієї ситуації, направляти пацієнтів на обстеження для своєчасного виявлення захворювання. А містянам нагадуємо, що кашель, що не минув за два тижні – це вже вагома причина щоб звернутися до свого лікаря, зробити флюорографію, здати аналізи, – наголосив Віктор Іськів.  

Що ж до імунопрофілактики, то торік 90% новонароджених були щеплені вакциною БЦЖ. Із 2018 року перебоїв із постачанням цієї вакцини в Рівному немає.

Марія МАТВІЙЧУК

 

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»