fbpx
Родина ВПО.

До уваги ВПО: зміни в процедурі обліку та забезпечення тимчасовим житлом

Діліться інформацією з друзями:

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звертає увагу на внесені зміни до постанови Кабміну від 29.04.2022 № 495. Нею затверджений Порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Ухвалені зміни передбачають, зокрема:

  • ведення обліку громадян, які потребують житла для тимчасового проживання, навіть за відсутності такого фонду в громаді на момент їхнього звернення;
  • визначені пріоритетні критерії надання житла для членів сім’ї військовослужбовців з числа ВПО та осіб, які здійснили повторне переміщення після 24 лютого 2022 року.

Дмитро Лубінець наголошує, що питання взяття ВПО на облік громадян, які потребують житло для тимчасового проживання, є вкрай необхідною умовою для їхньої інтеграції в приймаючих громадах. Це створює можливість сформувати статистику для ефективної політики на цьому напрямі та залучення інвестицій від держави й міжнародних партнерів.

Омбудсман закликає ВПО звертатись із заявою для взяття на облік громадян, які потребують житла для тимчасового проживання, до уповноваженого органу, в межах перебування на обліку.

Форум Рад з питань ВПО відбувся на Рівненщині

Захід об’єднав усіх причетних, хто з перших днів повномасштабного вторгнення допомагав внутрішньо переміщеним особам соціалізуватися на Рівненщині.

Це представники влади, громадського сектору, керівники територіальних громад, міжнародні донори та самі переселенці, які об’єдналися в Ради з питань ВПО.

Джерело: Офіс Омбудсмана України

Читайте також: Понад 180 шкільних команд з Рівненщини зареєструвалися для участі у проєкті “Пліч-о-пліч”