fbpx

Нестабільний курс, пришвидшення інфляції, зменшення доходів: НБУ оприлюднив звіт за вересень

Діліться інформацією з друзями:

Споживча інфляція в Україні у вересні прискорилась до 24,4% з 23,8% у серпні у річному вираженні. Про це йдеться у макроекономічному та монетарному огляді НБУ, – пише https://biz.nv.ua/

«Основними чинниками посилення інфляційного тиску залишаються наслідки воєнних дій та російської окупації, а також ефекти перенесення від корекції курсу гривні», — зазначили у Нацбанку.

Крім того, у документі йдеться про те, що погіршились і інфляційні очікування, зокрема бізнес очікує, що інфляція досягне 25% у наступні 12 місяців.

Ринок праці

Сезонне пожвавлення економіки підтримало активізацію попиту на робочу силу, у результаті кількість претендентів на одну вакансію дещо знизилася, зазначили у НБУ. Утім, приблизно 75% опитаних українців і надалі декларує зменшення доходів порівняно з довоєнним рівнем. Міграція залишається стійкою як за кордон, так і всередині України

Державні фінанси та зовнішні операції

У вересні дефіцит державного бюджету істотно зріс зокрема під впливом значних видатків. Покривався дефіцит насамперед коштами, накопиченими у попередньому місяці за рахунок міжнародної допомоги, та монетарним фінансуванням. Попит на державні цінні папери залишався слабким.

Запуск зернового коридору сприяв звуженню дефіциту торгівлі товарами, хоча останній залишався ширшим порівняно з довоєнним рівнем. Нарощування обсягів міжнародної фінансової допомоги забезпечило розширення профіциту поточного рахунку та приплив капіталу за фінансовим рахунком. У результаті валові міжнародні резерви вперше з березня збільшилися та становили $25,4 млрд станом на кінець серпня.

Валютний ринок

Вартість гривневих ресурсів продовжує зростати, реагуючи на червневе підвищення ключової ставки та очікування щодо її утримання на поточному рівні упродовж тривалого часу. На готівковому валютному ринку у вересні посилилися курсові коливання. Переважно це було спричинено погіршенням інформаційного середовища на тлі агресивних заяв та терористичних дій РФ в умовах збереження дефіциту готівкових валютних коштів.

За поточними прогнозами НБУ, до кінця 2022 року інфляція складе 31%. Річна інфляція на 2023 рік згідно з проектом держбюджету, становитиме 30%.