fbpx

Схоже, підсанкційна російська нафта знайшла дірку, через яку зможе просочитися на світовий ринок

Діліться інформацією з друзями:

Експерти прийшли до висновку, що формується величезний “тіньовий флот” танкерів невідомих власників для обслуговування інтересів москви на світовому ринку нафти.

Про це пише видання Bloomberg.

Трейдери, логістичні компанії та уряди світу все більше зосереджуються на одному питанні що стосується нафтового ринку: чи зможе ланцюжок постачання нафти впоратися з найжорсткішими санкціями проти російського експорту?

За останні шість місяців у світі різко зросла торгівля танкерами, які купують невідомі особи. Експерти зробили висновок, що для обслуговування інтересів москви накопичується величезний “тіньовий флот” танкерів із невідомими власниками. Вони перевозитимуть підсанкційну російську нафту.

Напередодні 5 грудня, коли має вступити в дію заборона ЄС на імпорт російської сирої нафти та призупинення транспортування, фінансування та страхового покриття, найважливішим питанням є те, чи вистачатиме суден для транспортування нафти.

За оцінками суднового брокера Braemar, щоб підтримувати транспортування 4 млн барелів російської нафти на день на Далекий Схід, потрібно буде додати набагато більше суден до тих 240, що перевозили іранську та венесуельську нафту минулого року, щоб сформувати великий тіньовий флот, який підтримуватиме москву.

“Відбулося різке зростання обсягів торгівлі танкерами після війни та напередодні крайнього терміну 5 грудня невідомими організаціями, розташованими в таких країнах, як Дубай, Гонконг, Сінгапур і Кіпр”, – сказав Ануп Сінгх, керівник відділу досліджень танкерів Braemar.

А Крістіан Інгерслев, генеральний директор Maersk Tankers A/S у Копенгагені, сказав про ситуацію:

“Якщо ви подивитеся, скільки кораблів було продано за останні шість місяців невідомим покупцям, стає зрозуміло, що будується флот для транспортування цього (нафти — ред.)”.

Окрім часткового нафтового ембарго проти Росії, яке набере чинності 5 грудня, провідники країн G7 завдали ще одного удару по російській нафтовій промисловості. В рамках восьмого пакета санкцій вони домовилися запровадити стелю цін на російську нафту. Проте агентство Reuters після оголошення пакета зазначало, що Росія може отримати доступ до достатньої кількості танкерів для постачання значної кількості своєї нафти, обійшовши таким чином обмеження цін G7.

Фото: Die Welt