fbpx

Щоденна молитва українською мовою звучатиме на горі Афон

Діліться корисною інформацією з друзями:

Щоденна молитва звучатиме в келії ПЦУ на горі Афон українською мовою.

Воістину в часи великих і страшних випробувань Господь дає людям можливості, відкриває нові шляхи й найголовніше – дарує силу, щоб все пережити та здолати. І ця сила – не завжди про матеріальне, а часто про те, що дарує міць і мужність дивитися в очі найстрашнішій пітьмі й стояти на своєму. Про Віру і Надію. Зміцнити віру і силу духа допоможе рішення нещодавно ухвалене на Святій горі Афон. Збори Старців Святого Монастиря Пантократор постановили передати в богослужбове користування Православній Церкві України Келію Святих Архангелів – Фалакрос.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Тож невдовзі тут буде хоч і невеликий, але свій куточок для українських прочан та монахів для духовного очищення та відновлення. Доброю звісткою про це поділився речник Рівненської єпархії ПЦУ Василь РУДНІЦЬКИЙ, який лише нещодавно повернувся з Афону.Рівненський священик одним із перших помолився за мир та перемогу у Келії ПЦУ на святій горі Афон 

Разом із настоятелем келії отцем Паїсієм та консулом Консульства України в Салоніках Олександром Сосонюком Василь Рудніцький помолився в Келії за швидку перемогу України у війні з російським окупантом. Молитва звучала і за всіх українських Героїв, які загинули за нашу державу.

Нагадаємо – гора Афон (Свята гора) – найбільший у світі осередок православного чернецтва, що знаходиться на півострові Айон-Орос на північно-східному узбережжі Греції.

За словами отця Василя Рудніцького, келія потребує відновлення. Адже та частина Афону, де вона розташовується, є одним із найстаріших і найважливіших місць Святої гори. Роботи тут будуть виконуватися з необхідною ретельністю та за належною документацією, як історичною, так і археологічною. Проєкт уже готовий. Планують обладнати кілька кімнат (келій) для монахів. А згодом поруч обладнають приміщення для паломників. Відновлення відбуватиметься коштом благодійників. Уже створили спеціальний благодійний фонд.

– Передача келії в підпорядкування ПЦУ – дуже важливе рішення, адже скріплює духовний зв’язок нашої церкви та Святої гори Афон. У такі складні для України часи Господь дав нам можливість і сили розпочати велику добру справу – розбудувати Український дім на Святій горі Афон. У цій місцевості жила велика кількість аскетів, які прославилися великим благочестям. Тому ми щиро віримо, що за їхніми молитвами та під особистим Покровом Божої Матері у найближчому часі всі відновлювані роботи завершаться. Тут буде звучати щоденна молитва українською мовою, – наголосив Василь Рудніцький.

Марія МАТВІЙЧУК