fbpx

Ще одна війна: чи нападе Китай на Тайвань

Діліться інформацією з друзями:

У світі з’явилася загроза ще одного військового конфлікту. Китай готується до нападу на острів Тайвань. Про причини можливої війни розповіли на «24 каналі».

Історичний підтекст військового конфлікту

Після завершення Другої світової війни у Китаї розпочалася громадянська війна між партією Ґоміньдан та комуністами, які прагнули захопити владу в країні. У результаті війни в 1949 році тодішній чинний уряд Китаю на чолі з Чан Кайши зазнав поразки й відправився на Тайвань. Тоді в комуністів не вистачало ресурсів для захоплення острова, тому уряд Чан Кайши закріпився там.

Із материкового Китаю на адресу Тайваню неодноразово лунали погрози та територіальні претензії. Зараз Китайська Республіка, якій належить Тайвань та ще низка островів у Південно-Китайському морі, є частково визнаною державою. 

До чого тут війна в Україні?

У  Пекіні неодноразово говорили про прагнення “повернути Тайвань будь-яким способом”.

За даними Міноборони Японії, Китай готовий до військового вторгнення на Тайвань. Останній після вторгнення росії в Україну почав зміцнювати власну оборону.

Вілл Бернс – Директор ЦРУ – також переконаний у тому, що Китай спробує напасти на Тайвань, зокрема на Пекін негативно вплине досвід росії, яка вже почала війну. Однак провали стратегій кремлівського диктатора можуть спонукати Китай відтермінувати напад на острів. Водночас Бернс переконаний, що ситуація буде лише загострюватися, оскільки Китай прагне “повернути своє”.

Візит американської спікерки Палати представників Ненсі Пелосі 

У США розуміють всі ті загрози, які пов’язані з Китаєм. Тому спікерка Палати представників Ненсі Пелосі анонсувала візит до Тайваню, пояснюючи це тим, що країні потрібна підтримка. Пелосі – третя за значимістю людина в США.

МЗС Китаю засудило анонсований візит Ненсі Пелосі на Тайвань та пригрозило рішучою відповіддю на цей крок. Однак за даними видання Financial Times, неофіційна риторика Китаю куди агресивніша – Пекін погрожував США військовою відповіддю, за яку відповідатиме Вашингтон.

ЗМІ розглядають різні варіанти можливих дій Китаю – перехоплення американського літака, блокування висадки або й збиття літака.

На тлі таких погроз, радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван виступив проти візиту Пелосі на Тайвань, а Джо Байден засумнівався у доцільності візиту.