fbpx

Починається підготовка до евакуації українців із Сектора Гази

Міністерство закордонних справ відреагувало на рішення Єгипту відкрити пункт пропуску на кордоні зі Смугою Гази Рафах для іноземців.

Як пише Радіо Свобода, речник МЗС Олег Ніколенко розказав, що відомство почало підготовку до евакуації.

«МЗС України, інші причетні відомства, українські посольства в регіоні розпочали підготовчий етап евакуації українців», – заявив він.

За словами Ніколенка, відомство актуалізувало список охочих виїхати. Наразі їх 358 людей, переважно це жінки та діти, з усіма підтримується зв‘язок.

«Надіслано офіційний запит причетним сторонам задля видачі дозволів на виїзд із палестинського анклаву та транзиту єгипетською територією. Очікуємо погодження. Підготовлено документи для українців, які не мають дійсних проїзних документів», – пише Ніколенко.

Також МЗС забронювало транспорт та сформувало групу дипломатів, яка має прибути на кордон із Сектором Гази для допомоги українським громадянам.

«Як повідомила єгипетська сторона, виїзд іноземців із Сектора Гази здійснюватиметься в алфавітному порядку, відповідно до їхнього громадянства. Працюємо, аби якнайшвидше вивезти наших людей. Питання знаходиться на особистому контролі міністра Дмитра Кулеби», – додав речник відомства.

Читайте також: З 1 листопада послуга “Допомога для ВПО” в Дії тимчасово недоступна. Відбувається оновлення