fbpx

Стан енергосистеми України на 1 листопада

Ситуація в енергосистемі станом на 1 листопада: запаси природного газу сягнули понад 16 млрд кубів, Україна надавала аварійну допомогу енергосистемі Польщі.

ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН

Запаси природного газу у підземних сховищах сягнули вже 16,02 млрд кубометрів. Це на 1,3 млрд більше, ніж планувалося згідно з прогнозним балансом Кабінету Міністрів України на 1 листопада 2023 року. Запасів достатньо для проходження опалювального сезону.

ГЕНЕРАЦІЯ

Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, цілком достатньо для забезпечення потреб споживачів.

У короткотерміновий ремонт (у межах однієї доби) вийшло два енергоблоки.

Учора з 11:00 до 14:00 Україна надавала аварійну допомогу оператору системи передачі Польщі. Її сумарна величина склала 690 МВт*год.

НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

Уночі ворог завдав удару по об’єктах енергетичної інфраструктури в Полтавській області. Внаслідок пошкоджень лінії електропередачі знеструмлено 3 населених пункти, відключено 10 юридичних та майже 500 побутових споживачів.

СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ

Через обстріли на Донеччині знеструмлювалося 17 населених пунктів. На Чернігівщині внаслідок артобстрілу з-за кордону та пошкодження ліній електропередачі відключалися понад 1000 споживачів.

На Сумщині через обстріли знеструмлено 3 270 споживачів.

Також без світла залишається частина споживачів у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

У Нікополі на Дніпропетровщині через обстріли є відключені від газопостачання домогосподарства.

Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація. Загалом за добу енергетики заживили майже 34,6 тисячі споживачів. Більшість із них – у Донецькій області.

СИТУАЦІЯ У РЕГІОНАХ

Внаслідок технологічних порушень минулої доби тимчасово знеструмлювалися майже 7 тисяч споживачів у Дніпропетровській області. Наразі всіх заживлено.

НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС

У Херсоні після підтоплення залишаються знеструмленими 1,2 тис. споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС залишається стабільним і становить 15,69 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 69,00 МВт*год. Експорт до Словаччини та Молдови – 2 222 МВт*год.

Джерело: Міненерго

Читайте також: Волонтери з Рівненщини за тиждень відновили 17 будинків Кочубеївської громади