fbpx

Після землетрусу залізничні колії в Туреччині розвернуло

Діліться інформацією з друзями:

Землетрус у центрі району Кахраманмараш, що на півдні Туреччини торкнувся 10 провінцій, включаючи Газіантеп, Хатай і Адіяман.

Тисячі будівель були зруйновані в результаті землетрусу, в результаті якого загинули 6957 людей і 38 224 людини отримали поранення.

Фото, зроблене після землетрусу, ще раз показало тяжкі наслідки землетрусу в регіоні.

Залізничні колії були помічені викривленими в центрі району Тюркоглу в Кахраманмараші та в районі Іслахіє в Ґазіантепі.

Чому стався землетрус?

Земна кора поділена на сегменти – літосферні плити. Зазвичай вони горизонтально зміщуються одна відносно одної зі швидкістю 2–3 мм на рік. Але 6 лютого за кілька десятків секунд дві плити зрушили одразу на три метри, як стверджує італійський професор Карло Доніолі, президент Національного інституту геофізики та вулканології.

«Те, що ми називаємо Аравійською плитою, перемістилося приблизно на 3 метри в північно-східному та в південно-західному напрямку відносно Анатолійської плити. З оцінок, які ми маємо й поступово уточнюємо, відомо, що активізувалася не менш ніж 150-кілометрова ділянка розлому зі зміщенням до 3 метрів і більше. Інакше кажучи, це ніби Туреччина змістилася відносно Аравійської плити на південний захід. Усе сталося протягом кількох десятків секунд, викликавши цей землетрус магнітудою 7,8–7,9 за шкалою Ріхтера», – пояснює Карло Доніолі.

Читайте також: У колабораційній діяльності обвинувачують жителя Рівного