fbpx

Летальність від COVID-19 у листопаді різко зросте, застерігають німецькі вчені

Діліться інформацією з друзями:

Безсимптомні носії вірусу стають дедалі серйознішою небезпекою для людей похилого віку та інших груп ризику, свідчать математичні моделі німецького Інституту імені Макса Планка.

Друга хвиля коронавірусу виявилася потужнішою, ніж перша, свідчать статистичні дані з більшості країн Європи, в тому числі з Німеччини. Водночас кількість смертей від COVID-19 залишалося у вересні-жовтні у порівнянні з весняними місяцями на відносно низькому рівні. Однак уже в першій половині листопада ситуація з летальністю почне різко погіршуватися, попередили німецькі науковці.

Серед 80-річних від коронавірусу в ФРН помирають 10 відсотків

Їхній прогноз, який ґрунтується на математичних моделях, стосується ФРН, але з великою вірогідністю його можна поширити й на інші країни з подібним зростанням кількості інфікованих. Проаналізувавши статистику, авторський колектив з Інституту динаміки й самоорганізації імені Макса Планка в Геттінгені (Max-Planck-Institut für Dynamik und Selbstorganisation) виявив, що влітку і аж до кінця вересня вірусом SARS-CoV-2 заражалися переважно люди молодше 60 років.

Виходячи з того, що між зараженням і смертю минають у середньому 14 днів, науковці з Геттінгена дійшли висновку, що рекорди за кількістю інфікованих, зареєстровані в кінці жовтня (18-19 тисяч на день), до середини листопада обернуться різким зростанням кількості смертей.

Джерело – Дойче Веле.