До закону Польщі про медсестринство внесли зміни щодо допомоги постраждалим українцям

Діліться корисною інформацією з друзями:

Проект передбачає зміни мінімальних вимог до підготовки акушерок у рамках автоматичного визнання документів, що підтверджують їх кваліфікацію. Комісія Сенату Польщі ухвалила зміни до закону про медсестринство щодо допомоги постраждалим українцям. Зміни стосуються медичної допомоги пораненим громадянам України та воюючим на українському боці.

Заступник міністра охорони здоров’я Польщі Вальдемар Краска зазначив, що запропоновані зміни дозволять лікувати та транспортувати постраждалих під час бойових дій з України до Польщі, повідомляє Рolskieradio. Зміни до Закону спрямовані, зокрема, на спрощення процедур, пов’язаних із виходом на ринок праці осіб, які пройшли навчання у сфері екстреної медичної допомоги та фізіотерапії.

Відповідно до поправки, орган, який веде реєстр медсестер і акушерок, які тимчасово і час від часу практикують професію медсестри або акушерки в Польщі, змінюється з окружних рад медсестер і акушерок на Вищу раду медсестер і акушерок.

Проект також передбачає зміни мінімальних вимог до підготовки акушерок у рамках автоматичного визнання документів, що підтверджують їхню кваліфікацію.

Крім того, заяву про намір працювати тимчасово і періодично можна подати в будь-яку районну палату медичних сестер і акушерок.

Поправка також вводить відмову від державної фізіотерапевтичної експертизи та державної лікарсько-рятувальної експертизи. Як пояснив заступник міністра охорони здоров’я Пьотр Бромбер, скасування цих іспитів дозволить швидше отримати професію фізіотерапевта та парамедика та значно пришвидшить їх вихід на ринок праці.