fbpx

Через економічні обґрунтування німці радили Україні здатися

Через економічні обґрунтування німецький уряд спочатку вважав за краще швидку військову поразку України, ніж тривалий конфлікт.

Франція «заперечувала» перспективу російського вторгнення в Україну про це колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон сказав в інтерв’ю CNN Portugal. Він зазначив, що через економічні обґрунтування німецький уряд був проти тривалого конфлікту і ставлення західних країн до повномасштабного вторгнення москви 24 лютого було дуже різним, хоча пізніше держави ЄС об’єдналися навколо України й зараз надають їй непохитну підтримку.

«Ця подія була величезним шоком… Ми бачили, як стягуються батальйонні тактичні групи росії, але різні країни мали дуже різні погляди на це. На певному етапі німецька позиція полягала в тому, що коли таке станеться, то це буде катастрофа, але було б краще, якби все це швидко закінчилося», – зазначив Джонсон.

За його словами, німці посилалися на «всілякі економічні обґрунтування» такого підходу. Водночас «французи все заперечували аж до останнього моменту», додав він. Сам президент Еммануель Макрон докладав багато зусиль, щоб відмовити путіна від вторгнення в Україну, нагадує видання. 

Джонсон також розкритикував реакцію Італії на загрозу вторгнення. Її уряд на чолі з тодішнім прем’єром Маріо Драгі «на початковому етапі просто сказав, що вони не зможуть підтримати позицію, яку ми займали», зважаючи на їхню величезну залежність від російських енергоносіїв. Джонсон зазначив, що після лютневого вторгнення ставлення до росії в Європі швидко змінилося.

«Що сталося, так це те, що всі – німці, французи, італійці, всі, Джо Байден – побачили, що просто не було іншого виходу» і що з путіним «не можна вести переговори», сказав експрем’єр, додавши, що відтоді «ЄС виконав блискучу роботу» у своєму протистоянні з росією.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

«Після всіх моїх тривог… я віддаю належне тому, як діяв ЄС. Вони були єдині. Санкції виявилися жорсткими», – пояснив Джонсон.

За його словами, Зеленський показав себе як «абсолютно видатний» керівник. «Він дуже хоробрий хлопець. Я думаю, що історія цього конфлікту була б зовсім, зовсім інша, якби його там не було», – додав Джонсон.

Він також висловив підтримку рішення України стати членом Євросоюзу.

За матеріалами Укрінформ.