fbpx

Алкоголь та цигарки можуть різко подорожчати

Ціни на алкоголь можуть вирости на 10%. У Кабміні ще влітку минулого року зареєстрували проєкт підвищення мінімальних роздрібних цін на алкоголь. Документ дотепер можна знайти на вебсайті Мінекономрозвитку серед тих, що перебувають на обговоренні. До цього мінімальні ціни на алкоголь переглядали в 2018-му. Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Головне завдання мінімальних роздрібних цін – дати можливість легальним постачальникам конкурувати з контрафактними виробниками. Останні можуть ставити ціни в рази нижчі, тому що не платять податки, купують дешевий і нелегальний спирт, порушують технологію виробництва алкогольних напоїв.

Ціни на алкоголь повинні рости разом із посиленням контролю, розповідає аналітик Володимир Мазуренко. Наприклад, зараз вводять електронний акциз, який допоможе скоротити частку контрафакту.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Отже, якщо в пропозиціях Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства є вже конкретні пропозиції:

Як подорожчає пляшка (0,5 л):

Пляшка горілки: з 89,4 до 98,92 грн;

Вино: з 42 до 46 грн;

Коньяк: з 151,66 до 156,6 грн;

Віскі: з 179 до 191,5 грн.

Рішення про підвищення цін не торкнеться напоїв, які і зараз коштують більше “мінімуму”.

Якщо не посилювати контроль за контрафактною продукцією, то підвищення цін може вчергове вдарити по легальних виробниках, які платять податки в бюджет.

За сигарети теж доведеться платити більше

В Україні вже кілька років поетапно підвищують акцизи на сигарети. Роздрібна вартість залежить від трьох складових: акцизу, ПДВ і вартості самих сигарет. Акцизні ставки до 2024 року поступово повинні підняти до європейського рівня. А частка акцизу повинна складати 60% від загальної вартості.

Якщо цього року пачка в середньому коштує близько 44 грн, то в наступному році ціна складе вже близько 53 грн. Курець, якому вистачає пачки на два дні, щомісяця повинен буде витрачати на 135 грн більше.

А тим, кому пачки вистачає на день, доведеться віддати на 270 грн більше. У середньому ж шкідлива звичка буде обходитися в 1,5 тис. грн на місяць для другого випадку і близько 750 грн – для першого.

Виробники тютюнових виробів наполягають, що значне підвищення податків призводить до детінізації ринку. І так дійсно може відбуватися, але тільки якщо не буде посилення контролю з боку держави.

До речі, зараз, незважаючи на те, що кілька етапів підвищення цін уже позаду, Україна залишається країною з одними з найнижчих цін на тютюнові вироби в Європі.

Це провокує виникнення контрабанди: коли сигарети з України везуть на продаж в країни ЄС. Прибуток може становити до 300%.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»