Гуманітарну допомогу в Україну з Сан-Франциско передають через пасажирів

Діліться корисною інформацією з друзями:

Американські українці продовжують відпрацьовувати механізми допомоги Україні. У Сан-Франциско є група активістів, яка налагодила систему передачі медичної та гуманітарної допомоги через пасажирів регулярних рейсів. 

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Так звані “літуни” допомогли передати до України вже понад 350 валіз. Про це йдеться на сайті ukrainian.voanews.com.

Вікторія Шинкаренко, керівник Рівненського «Будинку Ветеранів» написала у себе на сторінці у Фейсбук:

Коли ти з Україною в серці, неважливо де ти проживаєш. Завжди можна знайти можливість і об’єднатися щоб допомогти перемогти. «Літуни» – українці, які організували швидку доставку необхідних речей з штатів в Україну.

Іван Гайд, одесит, вже п’ять років живе в Сан-Франциско. Він координує групу активістів, які організувалися для того щоб перевозити допомогу в Україну валізами під час приватних перельотів.

З Сан-Франциско так перевезли кілька тонн життєво необхідних речей з кремнієвої долини.

Іван розповів, що де купити всякі потрібні штуки, які треба нашим військовим є, але проблема в тому як відправити. Адже Каліфорнію Україною розділяє 12 тисяч кілометрів.

Я побачив, що якщо наприклад одна людина, яка летить буде брати сумки з собою не три сумки з собою, а наприклад 10 чи 20, то ми зможемо відправляти реально допомогу, яка потрібна українським військовим. – зазначив Гайд.

Ідея сподобалася друзями Івана Андрію та Максиму. Тож створили ядро руху та прозвали себе літунами. Хоча насправді самі хлопців не літають, а виконують функцію посередників. Якщо хтось хоче переправити вантаж з гуманітарною допомогою, медикаментами, спорядженням, то звертаються до літунів. А вже вони шукають людей у групах на Фейсбуці, які летять із Сан-Франциско до Європи і домовляються аби та перевезла додатковий багаж.

Шинкаренко каже, що на початку повномасштабного вторгнення волонтери шукали кошти і необхідне в Європі, але зараз навіть маючи кошти щось знайти і придбати в сусідніх країнах важко, викупили майже все.

Війна динамічна, швидка і дорога, коптери, оптика, амуніція довго не живе і часто потрібна «на вчора». Час доставки має велике значення, час – це чиєсь життя. – зазначає Шинкаренко.

Вона розповіла, що «Будинок Ветеранів» отримав таких необхідних валіз з від Volodymyr Prokurashko, Viktor Shevchuk з коптерами, тактикою і ліками вже пару десятків.