fbpx

Знані рівняни добро пам’ятають, а про погане згадувати не хочуть (фото, відео)

Діліться інформацією з друзями:

Традиційно більшість із нас за лічені дні, години чи навіть хвилини до Нового року перебирає в пам’яті прожите. Згадує все, що залишило в душі найпомітніший слід: радощі й тривоги, перемоги й поразки, здобутки та розчарування. І знову під бій курантів будує нові плани і загадує бажання. Чим найбільше запам’ятався рік, що минає, і чого чекають від 2020-го? Із цими запитаннями редакція «7 днів» звернулася до відомих у Рівному людей. І ось що вони відповіли.

Зробили багато того, про що раніше й не мріяли

Міський голова Рівного Володимир ХОМКО:

– Добігає до кінця 2019-й рік. Для мене він був точно не найкращим у житті.

Що стосується міста і роботи, то рік видався ординарним, без особливих ексцесів і викликів. Бюджет – більш-менш нормальний. Очевидно, що на перебіг політичних подій вплинули вибори. Вони й далі будуть впливати, адже в 2020-му нас чекає перезавантаження в органах місцевого самоврядування. Але я сподіваюся, що Рівне пройде вибори достойно, без будь-яких потрясінь.

Чим найбільше запам’ятався 2019-й? Насамперед тим, що закінчили ремонти багатьох доріг, про які я раніше навіть і не мріяв. От взяти хоча б вулиці Макарова, Шухевича, Їжакевича, Богдана Хмельницького, на які пішло понад 150 мільйонів гривень. Про такі кошти раніше, до децентралізації, й мови не могло бути. Крім того, у цьому році зробили багато поточних робіт – приблизно на 45 мільйонів гривень.

Збудували чимало дитячих і спортивних майданчиків, завершили ремонти й утеплили комунальні заклади. Тривають роботи з утеплення НВК № 26. Мало того що матимемо суттєву економію енергоресурсів, подивіться, якою красивою стає школа. В цілому тут вимальовується гарний мікрорайон. Бо ще недавно на цьому місці було поле, посеред якого одиноко стояв навчально-виховний комплекс. А тепер школа з новими спортивними майданчиками і сучасним ремонтом красується посеред елітного кварталу.

Багато речей зроблено цього року. Сподіваюся, рівняни це оцінять, коли я зроблю річний звіт. Мешканцям Рівного, маючи перед собою аналіз виконаного обсягу робіт, буде легше вималювати в уяві, як місто прожило 2019-й рік.

 

Рік нових викликів і завдань

Голова Рівненської ОДА Віталій КОВАЛЬ:

– 2019-й для мене – рік великої відповідальності. Адже мене не так давно призначили на посаду очільника Рівненської облдержадміністрації. А це – нові виклики, нові завдання, нові цілі.

Звісно, маю багато планів і задумів. Тож очікую, що у 2020 році вдасться їх реалізувати.

Бажаю, щоб рік новий був добрим і щедрим, мирним і радісним для всіх нас!

З Новим 2020 роком і Різдвом Христовим!

 

Люди чекають позитивних змін: миру і росту економіки

Директор Рівненського пивзаводу Маріян ГОДА:

– Усі, а я тут не виняток, оглядаючись на рік прожитий і зазираючи в майбутній, говорять нині здебільшого про одне: «Дай, Боже, миру!»

Чим найбільше запам’ятався 2019-й? Тим, що відбулися вибори, а отже породили в серцях українців нові надії та сподівання. Люди чекають від новообраних президента і Верховної Ради якихось позитивних змін.

Мені, наприклад, як виробнику, цікаво, щоб запрацювала економіка, були створені нормальні умови для розвитку вітчизняного підприємництва. Про що йдеться? Про доступні кредити, сприятливий клімат для залучення інвестицій, полегшення податкового тиску. Все це допоможе вивести економіку з тіні, повернути додому наших заробітчан.

Взагалі хочеться, щоб рівень життя в Україні підвищився. Бо, чого гріха таїти, живемо дуже бідно: зарплати – маленькі, пенсії – мізерні. Я це суджу по споживанню пива, яке є своєрідним індикатором добробуту населення. А обсяги споживання цього продукту постійно зменшуються. Отож, не можна говорити про стабільність в економіці країни.

На наступний рік у мене не стільки сподівання, як побажання. Найперше, щоб запрацювала економіка, в українців будні гідні зарплати і пенсії. Тоді в людей засвітяться очі, тоді вони заживуть по-людськи.

 

Внучку в перший клас проводжали всією родиною

Співвласник Рівненської фабрики нетканих матеріалів, депутат Рівненської міської ради Богдан ГАПЯК:

Я навіть у поганому намагаюся знайти щось позитивне. Бо, як кажуть, все, що є, все до добра. Дякувати Богові, й хорошого у нас чимало сталося. Найвагомішою подією цього року вважаю створення помісної Православної церкви України. Тепер ми рівні серед рівних, а не філія Московського патріархату. Позитивом для мене є й те, що попри економічні негаразди в країні стабільно (можливо, не так, як хотілося б) працює наша фабрика нетканих матеріалів. Вдалося реалізувати низку своїх депутатських задумів, як-от обладнання вуличного спортивного комплексу на Фабричній, дитячих майданчиків, ремонт ділянки дороги тощо.

Відбулися хороші події й в особистому житті. Найперше, поповнилася наша сім’я. Внучка Міланка пішла до школи – це для нас із дружиною, Лесею, свято, яке не передати словами. З’явилися нові друзі, досвід, сподіваюся, побільшало життєвої мудрості.

Чого чекаю від 2020-го? Звісно, насамперед миру. Щоправда, не за будь-яку ціну. Хотілося б нарешті якоїсь стабільності, щоб розвивалась економіка, відчули суттєве полегшення як великі виробничі підприємства, так і дрібні підприємці. Щоб українці, в тому числі й рівняни, не поневірялися по світах, а працювали і жили в достатку на рідній землі. Та в мене багато мрій і сподівань. Але найбільше хочеться, щоб наші домівки десятою дорогою обминали біди, недуги, злидні, розбрат і зневіра. Нехай в усіх нас буде тільки добре!

 

Особиста подія року – триденний тур Європою

Заступник міського голови Рівного Галина КУЛЬЧИНСЬКА:

– Цей рік був досить насичений. Це унікальний рік електоральної активності: відбулися вибори президентські і до Верховної Ради. Для мене це час великого переосмислення електоральних уподобань і розуміння виборця. А ще було багато несподіванок. Переконана, багато людей звернули увагу на те, що опинялися в ситуації, коли думали і планували по-одному, а вийшло зовсім інакше. Будемо сподіватися, що все, що сталося цього року, буде на користь нашій державі і українцям.

Водночас він був тривожним, бо питання продажу землі – це питання національної безпеки. Мені б дуже не хотілося, щоб це сталося в умовах, коли немає кадастру земель, відсутні чіткі правила гри у цій сфері. Не хочу, щоб моя держава опинилася в такій же ситуації, як багато країн Латинської Америки. Це не квартира, не велосипед, не машина. Так не можна. Як казав Шевченко, щоб не ходити «по нашій не своїй землі». Є велика тривога щодо цього.

Що ж до особистих вражень, то цей рік для мене був цікавим і неординарним. Вдалося з’їздити в цікаву, хоч і коротку подорож. Один клас із обласного ліцею замість випускного вечора поїхав у триденний тур Європою, і була можливість приєднатися до них. Це було абсолютно спонтанне рішення. Там були і випускники, і їхні батьки. Я вперше в житті побачила Юрмалу. А ще ніколи не забуду поїздку з Риги на круїзному човнику до Швеції. Цей напрям досить поширений, раджу всім, хто там ще не був, поїхати. Коли рухаєшся морем у напрямку Стокгольма і бачиш Скандинавський архіпелаг, це неповторно. Кругом вода, по якій розкидано багато різних острівців з хатинками, де живуть люди. Це абсолютно магічна картина.

Були й сумні події. Дуже гостро сприйняла втрату Марії Хомко, хоч ми й не були дуже близькими. То була світла й порядна людина, відкрита і щира.

Але це життя. Воно різне, у ньому є світлі і темні сторони, змішуються враження й емоції і твориться неповторна картина. Загалом же 2019 рік мені сподобався, бо він був стрімким, драйвовим, яскравим і наповненим.

 

Найкращі враження справила сімейна подорож до Польщі

Начальник міського управління охорони здоров’я Віктор ІСЬКІВ:

– Мабуть, враження від 2019 року варто розділити на професійні та особисті. З професійного найбільше запам’яталося недофінансування медичної галузі з держбюджету. Це була найбільша нестача за три роки, відколи я працюю на посаді начальника управління охорони здоров’я. А з позитивного варто назвати зниження захворюваності на кір. Ми підвищили показники з вакцинації. Особисто за це ратую. Навіть сам зробив щеплення від дифтерії та правцю. Трохи непокоїть політична ситуація, якась вона трохи непевна. Та сподіваємося на краще.

Ну й про головне з особистих вражень. Я закінчив модель човна, він зараз прикрашає мій кабінет. Ще дуже запам’яталася сімейна подорож до Польщі, в яку вирушили під час літніх канікул. Хоч вона зайняла лише тиждень, ми отримали багато класних вражень. Але найголовніше – провели час разом. Їздили власним авто, місця для ночівлі замовили через Букінг. Вийшло досить бюджетно. Побували у кількох великих містах. Почали з Гданська, Гдині і Сопота, були у Вроцлаві, Варшаві, Кракові. Найбільше сподобалось і запам’яталося відвідання парку розваг «Energylandia», що неподалік Кракова. Це місце чимось схоже на Діснейленд. Не повірите: не лише діти, навіть дорослі були у захваті. Ми теж каталися на атракціонах і раділи всім розвагам, як у дитинстві. Тому рекомендую відвідати цей парк, не пошкодуєте.

 

Літо минуло у зйомках для дитячого YuoTube-каналу сина

Підприємець, депутатка Рівнеради Тетяна ЧУБАЙ:

– Цей рік найбільше мені запам’ятався двома подіями. Разом із дружною командою ми підтримували шість проєктів громадського бюджету, які стосувалися нашого округу. І хоч створили їх не ми, але напередодні голосування активно агітували рівнян підтримати саме ці ідеї. І наші зусилля не були марними – усі проєкти наступного року будуть реалізовані. Це, зокрема, міні-футбольні поля в ЗОШ №№ 22 і 13, стоянка біля «Гармонії», ремонт перехрестя вулиць Гагаріна – Богоявленської, освітлення навколо 13-ї школи. Дякую авторам, вони зробили велику роботу і подали класні ідеї, які принесуть користь усім мешканцям масиву.

А з особистих вражень, запам’яталося те, як ми ціле літо займалися зйомками для дитячого YuoTube-каналу нашого сина Назара. Усі відтворення – англійською мовою. Дуже багато часу цьому присвятили.

 

 «Свято у кожний двір» зробило літні канікули кращими

Депутат Рівнеради Святослав Євтушенко:

– 2019 рік був активним і насиченим різноманітними подіями. Рік, що минає, запам’ятався мені низкою ініціатив, які ми разом із командою реалізовували в Рівному. Одним із найяскравіших спогадів про цей рік залишився наш чотиримісячний марафон дитячих і родинних розваг, які тривали з травня по серпень. За цей час у рамках ініціативи «Свято в кожен двір» відбулося 104 забави, до яких долучилися тисячі рівнян. Хочеться вірити, що нам вдалося подарувати позитивні емоції і зробити ці літні канікули кращими.

Серед позитивів – продовження ініціативи «Сортувати модно». Приємно, що цього року роздільний збір відходів підтримали майже три десятки ОСББ Рівного. До нього також долучилися навчальні заклади та місцеві підприємці. Надіюся, що у 2020 році ініціативу вдасться розширити і контейнери для роздільного збору скла, паперу і ПЕТ-пляшки ми встановимо в усіх дитсадках, школах та комунальних закладах нашого міста.

Цього року в Рівному розпочалася робота над створенням стратегії поводження із побутовими відходами. Майже два місяці працює робоча група, яку я очолюю, щодо напрацювання пропозицій до цього документа. Якщо нам вдасться затвердити стратегію, то в найближчі 5 років у Рівному буде повноцінно запроваджений роздільний збір відходів сухої фракції (ПЕТ-пляшка, папір і скло), змішаного сміття, а також мокрої фракції – харчових відходів. Це дозволить зменшити кількість сміття, яке потраплятиме на захоронення на сміттєзвалище, і покращити екологію нашого міста.

Рівнянам напередодні новорічно-різдвяних свят бажаю вірити в хороше і творити це хороше у своєму житті. Адже те, яким буде наше життя і наше місто в новому році, багато в чому залежить від нас!

Опитували Наталя НИРКОВА і Василь ГЕРУС

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»