fbpx

Живі свідки, які пережили нелюдські випробування

Діліться інформацією з друзями:

Їм судилося віч-на-віч зустрітися зі смертю, перетерпіти голод і холод, пережити нелюдські випробування.

Мова уже навіть не про фронтовиків, які зі зброєю в руках у жорстоких боях протистояли безжалісному ворогу, та трудівників, котрі кували Перемогу в глибокому тилу. З року в рік дедалі менше стає й тих, хто на власні очі бачив жахіття найкривавішої в історії людства війни. А відтак у минуле відходить ціла епоха, залишивши нинішнім і прийдешнім поколінням свої зворушливі спогади.

У пам’яті старших людей, мабуть, досі збереглися незабутні враження від урочистих святкувань Дня Перемоги, коли центральною вулицею Рівного крокувала ціла колона сивочолих ветеранів війни, груди яких прикрашали бойові нагороди. На сьогодні ж у Рівному залишилося лише 63 фронтовики, солдати Перемоги. Ще 1458 рівнян шанують як учасників війни, працівників трудового фронту. 28 з них відзначені медалями за доблесний труд під час Другої світової.

На жаль, через карантин скасовані всі масові заходи, які планувалося провести з нагоди 75-ї річниці Великої Перемоги. Більше того, міська влада разом з ветеранською організацією Рівного звернулася до учасників війни з проханням відмовитися від відвідування 9 травня меморіальних військових комплексів та місць масових поховань, щоб не піддавати себе небезпеці, пов’язаній із коронавірусом.

Утім, вимушені обмеження не стали приводом для того, щоб взагалі забути про Велику Перемогу, як і про тих, кому ми зобов’язані сьогоденням. Отож, усі вони в ці дні отримають від міського голови Володимира Хомка вітальні листівки та солодкі подарунки. Крім того, традиційно до Дня Перемоги для забезпечення грошової допомоги ветеранам Рівного з державного бюджету виділили кошти – у цьому році майже 13 мільйонів гривень.

Василь ГЕРУС

фото Івана Наконечного https//rivnevideo.com

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»