fbpx

Жителям Рівненщини варто придивлятися до допитливих незнайомців

Нещодавно розвідка України заспокоїла жителів Рівненщини тим, що активного створення наступальних угруповань на українсько-білоруському кордоні наразі не спостерігають,повідомляє Суспільне

Але в той же час видно активну підготовку спеціальних підрозділів. А це загрожує тим, що в північних областях Рівненщини можуть діяти диверсійно-розвідувальні групи з білорусі. Їм ставиться задача як провести розвідку, так і диверсію, повідомляє представник Головного управління розвідки ЗСУ Вадим Скібіцький. 

Доцент кафедри національної безпеки Острозької академії Тарас Жовтенко також вбачає основну загрозу в білоруських диверсантах. А повномасштабний наступ на Україну білоруських військ він поки називає малоймовірним з двох причин.

«Перша — це географія, тому що звідси не дуже зручно наступати масованими названими силами. А друга причина — політична складова цієї ситуації. ДРГ складаються з спеціально підготовлених військових розвідників. Це головне управління генерального штабу рф, бо самі по собі білоруси тут навряд будуть проходити.”

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

На думку Тараса Жовтенка, свої завдання ДРГ на Рівненщині можуть виконувати у двох напрямках. Перший — це пошук, фіксування об’єктів військової та промислової інфраструктури, які можуть бути або цілями для ракетних ударів, або потенційних диверсій.

«Скоріше за все, це буде робитися для того, щоб,  мати можливість качати ситуацію в глибокому тилу, це один з елементів тиску РФ на Україну. А з іншого боку — ці групи будуть вирішувати ще й задачу з підвищення рівня загрози з боку білорусі для того, щоб тримати наших військових тут. Тобто не дати можливості українській владі, військово-політичному керівництву перемістити армійців й посилити, наші позиції на сходи та півдні», — пояснив Тарас Жовтень.

Експерт закликає жителів Рівненщини бути максимально пильними до підозрілих людей, які можуть ставити нетипові питання про розміщення військових частин, промислових об’єктів, відстаней від одного населеного пункту до іншого. Звертати увагу на людей, яких раніше не було, які не є типовими для цієї місцевості, які ставлять цікаві питання, розпитують про дорогу .