fbpx

Жодна влада не допоможе лінивим жити добре

Діліться інформацією з друзями:

«Об’єднання співвласників – це єдиний дієвий спосіб управління багатоквартирним будинком», – переконаний міський голова Рівного Володимир Хомко. Адже так люди беруть на себе відповідальність і поліпшують умови не лише в своїй квартирі, а й у під’їзді, будинку, дворі. Тож не допомогти таким свідомим громадянам просто гріх. Саме тому вже не один рік місто сприяє об’єднанням у вирішенні їхніх проблеми. Не став виключенням і 2019-й.

Досить вдалим для ОСББ назвав минулий рік Володимир Хомко. Адже створювалися нові об’єднання, втілювались міські програми для їхньої підтримки. Активно реалізувалися проекти з оновлення житлового фонду й впровадження заходів з енерго­ефективності.

– Тому в нашому місті за моєї ініціативи і за підтримки депутатів надається максимальна підтримка для ОСББ, – наголосив Володимир Хомко. – Це насамперед, фінансові переваги. Ті об’єднання, що створилися одними з перших і максимально скористалися нашими програмами, вже майже всі проблеми своїх будинків вирішили. У найближчі 20 років вони витрачатимуться лише на заміну лампочок та прибирання під’їздів. Ми підтримуємо їх фінансово і готові це робити й надалі. Насамперед, виділяються гроші на термомодернізацію. На мою думку, найбільша проблема нашої держави – у нераціональному використанні всіх можливих енергетичних ресурсів. В тому числі й тепла. Робимо все, щоб допомогти тим, хто хоче жити краще.



У місті вже є майже 200 утеплених будинків. Їхні мешканці одразу відчули фінансовий позитив від такого оновлення. Бо за тепло тепер сплачують у рази менше від сусідів.

– Рівне займає перше місце в Україні за рівнем залучення теплих кредитів, випереджаючи в абсолютних цифрах навіть Київ. Сподіваюся, що й 2020 рік буде для наших ОСББ не гіршим. Адже міські програми їхньої підтримки діятимуть, до них додалася ще одна державна програма термомодернізації, – додав мер.

Нині кількість ОСББ у місті наближається до 600. Тобто практично половина рівненських багатоповерхівок управляється їхніми мешканцями.

– Насправді немає жодної країни, де було б стовідсотково приватне житло. Тут ми унікальні: спочатку було все державне, тепер – усе приватизоване. Є велика частина людей (власників), яка не хоче займатися житлом, господарськими питаннями. І навряд чи будь-який міський голова чи депутати зможуть таким людям допомогти. Не буває такого, щоб ліниві й безтолкові жили добре. А наше завдання – підтримувати активних, небайдужих людей, щоб їх ставало більше, що ми й робимо.

Наталія НИРКОВА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»