fbpx

Зеленський підписав указ про перевірку всіх рішень ВЛК з 24 лютого

Президент Володимир Зеленський у вівторок, 12 вересня, підписав указ про перевірку рішень військово-лікарських комісій після початку повномасштабного вторгнення росії.

Тим самим Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо перевірки військово-лікарських комісій від 30 серпня.

Указ опубліковано на сайті глави держави.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

В Указі йдеться, що буде здійснена перевірка всіх громадян визнаних непридатними до військової служби, їм також обмежать виїзд за кордон.

РНБО рішенням від 30 серпня доручила Кабміну протягом тижня забезпечити створення робочих груп, які перевірятимуть обґрунтованість рішень ВЛК та медико-соціальних експертних комісій про інвалідність та непридатність до служби з 24 лютого 2022 року.

«Є приклади областей, де після лютого минулого року вдесятеро зросла кількість зняття з військового обліку через рішення ВЛК. Абсолютно зрозуміло, що це за рішення. Корумповані рішення», — зазначив після засідання РНБО Зеленський.

Також РНБО доручило переглянути систему визначення придатності до військової служби, щоб дати більше можливостей командирам залучати військовослужбовців до виконання завдань та унеможливити маніпуляції з поняттям обмеженої придатності.

Окрім того, за рішенням РНБО, в Україні завершать роботу щодо цифровізації ВЛК та надання належного рівня сервісу, зокрема забезпечення безбар’єрності.

Читайте також: Жителів Рівненщини запрошують долучитися до Всесвітнього дня прибирання