fbpx

На підконтрольну Україні територію повернули ще 13 українських дітей

В Україну повернули ще 13 дітей з окупованих територій Херсонщини, Луганщини та Запорізької області. Усього за 11 місій їм вдалося повернути 176 дітей.

Про це повідомив Микола Кулеба, уповноважений Президента України з прав дитини (2014-2021 рр.) CEO в “Спасемо Україну”.

Він розповів історії декількох родин.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Мама ховала Олесю від окупаційної влади та односельчан цілий рік, аби ніхто не дізнався, що дівчинка живе з нею й не примусив її навчатися в російській школі.

Микиту, Сашка й Андрія батьки відвезли до бабусі й дідуся на лівий берег, де тоді було безпечніше. Але після звільнення Правобережжя родина опинилася розірваною. Батьки чекали деокупацію, щоб забрати дітей, але зрозуміли, це буде не скоро.

Розлучені батьки Поліни, Тараса й Матвія після початку повномасштабної війни зайняли різні позиції: мама боляче переживала за Україну, а тато став проросійським. І саме тато зробив мамі заборону на виїзд дітей з території Росії. Там, в окупації дітей примушували ходити в російську школу, й погрожували мамі позбавити її батьківських прав.

Врятувати цих дітей з окупації — завдання з зірочкою. Але наша команда Save Ukraine впоралася. Бо найважливіше — повернути дітей в Україну, на свободу, щоб дати їм можливість жити у вільній, щасливій країні. – наголосив Кулеба.

Читайте також: Успішні історії втілення бізнес-ідей жителів Рівненщини