Заступник міського голови Рівного розповів, що може зірвати реалізацію проектів «муніципалки» (+ Відео)

Запровадження карантинних методів фактично ніяк не позначилося на позиції влади Рівного щодо фінансової підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Для потреб ОСББ міста передбачили практично таку ж суму, як і торік.

Зокрема, на останній сесії Рівнеради депутати виділили 47,5 мільйона гривень на Муніципальну програму сталого розвитку, 15 мільйонів – на програму термомордернізації та 2 мільйони гривень – на «Енергодім–Рівне». Відтак, усі зобов’язання, які міська влада брала перед мешканцями Рівного, зі слів заступника міського голови Рівного Сергія Васильчука, виконуються.

– У понеділок, 30 березня, відбулося засідання Дорадчого комітету, на якому вибрано 78 проектів, що будуть реалізовуватися в цьому році в рамках «муніципалки», – розповів Сергій Васильчук. – Є ще кілька запитів, які ми розглянемо після того, як вивчимо пропозиції.

– Щодо програми термомодернізації, вона в Україні поки що не працює. Сподіваюся, що це тимчасово. Але багато проектів, поданих на «муніципалку», можуть бути реалізовані за кошти програми термомодернізації. По «Енергодім-Рівне», так само, думаю, все буде профінансовано в повному обсязі.
Зараз у зв’язку з деякими змінами до закону про державні закупівлі, ми вносимо корективи в нашу Муніципальну програму сталого розвитку. Ми всі ці алгоритми прописали, вони розміщені на сайті управління економіки міста. Отож, кожен охочий може зайти туди і ознайомитися з новим механізмом.

– До участі в конкурсі допускали всіх охочих, чи був якийсь відбір?

– Ні, не всіх. У визначені критерії, практично ті ж самі, що діяли минулого року. Пріоритет відводився в основному проектам, які пов’язані з інженерними мережами, в тому числі електричними, дахами і ліфтами. Також, як і торік, перевагу віддавали тим ОСББ, які вперше чи вдруге беруть участь у міських програмах, а також ремонту ліфтів.

– Чи впливає карантин на реалізацію «муніципалки»?

– Карантин впливає на все, але це не є приводом знехтувати прописними істинами. Тобто, прописана процедура має бути чітко виконана. Не може бути якихось винятків, як наприклад, подача документів переднім чи заднім числом. Усе буде строго контролюватися. Ми зробили все можливе для того, щоб об’єднання співвласників мали більше часу на подачу своїх проєктів.

Єдине, що може суттєво вплинути на втілення ідей з покращення умов проживання, і ми це сповна розуміємо, – це можливість людей. Тобто, спроможність мешканців внести в реалізацію проекту свою долю коштів. Адже через всі ті події, що відбуваються через небезпеку поширення корона вірусу, чимало людей втратили роботу, інші отримують менші доходи. Втім, сподіватимемося на краще.

Василь ГЕРУС

Діліться корисною інформацією з друзями: