fbpx

Залишила, бо пішла на побачення

Радість материнства, вона окриляє і змінює життя жінки назавжди.
Щоправда, не всім доля дає можливість відчути її. Хтось з різних причин не може народити, молиться й робить усе можливе і неможливе, щоб таки подарувати нове життя. А інші народжують і залишають своїх беззахисних крихіток без тепла, підтримки та уваги. Не просто віддають під опіку чужих людей, а кидають на грані життя і смерті, як щось обтяжливе й непотрібне. Так, у понеділок у Рівному до реанімації потрапило немовля із травмами голови та двостороннім запаленням легенів. Його самого залишила в гуртожитку 19-річна мати.
Бо поспішала на… побачення.

(Початок на с. 1)
14 жовтня близько першої години ночі медики «швидкої» доставили до лікарні немовля з видимими тілесними ушкодженнями. Хлопчика 18 вересня цього року народила 19-річна уродженка Гощанського району. Горе-мати мешкала в Рівному, в обласному соціальному гуртожитку, адже вдома не мала умов для проживання з немовлям. Про це йдеться в інформаційному повідомленні, поширеному відділом комунікації поліції Рівненської області.

Уночі крики дитини почули сусіди і звернулись до вахтера, який і відімкнув двері кімнати. Хлопчик у тяжкому стані нині перебуває у реанімаційному відділенні. За попереднім оглядом у нього діагностували закриту черепно-мозкову травму, двобічну пневмонію та підозру на перелом кісток основи черепа. На обличчі – синці, на тілі – попрілості, медики припускають, що за дитиною не доглядали належним чином.

За фактами злісного невиконання обов’язків по догляду за дитиною та залишення її в небезпеці слідчі Рівненського відділу поліції розпочали досудове розслідування за статтею 166 та частиною 2 статті 135 Кримінального кодексу України, повідомив речник місцевої поліції
Антон Крук.

Правоохоронцям вдалося поспілкуватися з «молодою матусею», адже вона повернулася до гуртожитку близько 11-ї години дня 14 жовтня. Вона пояснила, що дитину залишила, бо пішла на побачення, а також розповіла про сильне душевне хвилювання через постійний плач дитини.

До речі, горе-матір має ще одну дитину: трирічного сина. Її двічі притягували до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, після цього позбавили батьківських прав. Тож нині її старший син перебуває у центрі соціальної реабілітації дітей. Крім того, родина перебуває як неблагополучна на обліку служби у справах дітей, а матір двічі притягували до адміністративної відповідальності за статтею 184 КУпАП (невиконання батьками обов’язків щодо виховання своїх дітей). Слідство триває. Рішення щодо подальшої долі немовляти прийматиме орган опіки Гощанського району.

Марія МАТВІЙЧУК