Зафіксовано стрімкий стрибок статистики пневмоній

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram
Після пом’якшення карантину в Україні  зафіксували стрімкий стрибок статистики пневмоній, значна частина з яких – ускладнення після коронавірусу.

Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За його словами, згідно з рішенням МОЗ, перелік і алгоритм ПЛР-тестування був розширений. Зокрема, туди були додані всі випадки пневмонії.

«Тобто незалежно від того, чи є симптоми коронавірусної хвороби, чи немає, ми тестуємо всі без винятку пневмонії, які реєструються в Україні. Чому це важливо? Тому що основним ускладненням при COVID-19 є пневмонія, розвивається все через пневмонію, яка дуже важко проходить і дуже часто призводить до летальних випадків», 

— пояснив урядовець.

За словами Степанова, в середині квітня в Україні було виявлено приблизно 5061 пневмоній.Завдяки карантинним обмеженням на 11 травня вдалося вийти вже на показник 2143 пневмонії за тиждень. Однак тепер він зріс до 4000 пневмоній на тиждень.

«Основна частина — це ускладення від коронавірусу. Тому я ще раз звертаюся до всіх українців — COVID-19 — це не жарти, це не іграшки. Це дуже серйозна хвороба. Задумайтеся про своє здоров’я, своє життя, здоров’я своїх близьких. І користуйтеся всіма рекомендаціями МОЗ»

, — закликав міністр українців.

«Повірте, це не важко просто користуватися маскою в усіх місцях великого скупчення людей: коли ви заходите в транспорт, у будівлю, в спортзалу, в ТРЦ, будь-який магазин. Дотримуйтеся соціальної дистанції, це просто 1,5 м один від одного. І користуйтеся антисептиками», 

— додав він.

Степанов запевнив, що дотримання цих правил одразу дуже суттєво знижує ризик інфікування коронавірусом.

Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»

Діліться корисною інформацією з друзями: