fbpx

За утримання рівненського ОСББ не платить депутат: Що робити?

Діліться інформацією з друзями:

Напевно, найбільший страх кожного, хто береться організувати ОСББ у будинку, де мешкає, – це те, що люди не будуть сплачувати внески на його утримання.

Сьогодні на сторінці у Фейсбук мешканка одного рівненського ОСББ Оксана Ящун поділилася саме такою проблемою. Ось що вона написала:

Доброго дня! Наразі склалася така ситуація в нас створено ОСББ,і є мешканці які не платять за утримання будинку, і серед них є депутат нашої міської ради у нього великій борг.Скажіть будь ласка чи можна його якось змусити погасити борг і чи можна якось привести до відповідальності??? Хто можливо знається на цьому дайте будь ласка відповідь.

Чи є законні методи впливу на «злісних неплатників»? На сторінках газети “7 днів” ділилася знаннями та досвідом, як поетапно боротися з боржниками об’єднання, рівненський адвокат, голова правління ОСББ «Ювілейна-13» Олена ШЕНДЕРА.

Тож ми повторимо її поради для тих хто пропустив випуск нашої газети:

– Які юридичні поради щодо стягнення заборгованості ви дали б тим, хто не може домовитися з боржниками по-доброму?

– Не чекати роками, поки боржники сплатять борги. Треба надсилати їм претензії з обґрунтуванням боргу, а в разі його несплати після отримання претензії звертатися до суду та стягати борги в судовому порядку. Голови правлінь ОСББ мають пам’ятати, що накопичення боргів є результатом їхньої бездіяльності в цьому напрямку.

– Що ви порадите зробити до звернення до суду?

– Спочатку з’ясувати, чому власник приміщення не платить борг: на це є поважна причина, чи ні? І тільки після того вирішувати питання в юридичному полі.

– Хто несе судові витрати в разі подання позову про стягнення боргів?

– У разі звернення до суду з метою стягнення заборгованості з власників приміщень, квартир на утримання внеску на утримання будинку та прибудинкової території судовий збір сплачує ОСББ. Але разом із задоволенням позовних вимог суд стягує з боржника судовий збір і послуги на правову допомогу.

– Свою допомогу у вибиванні боргів пропонують колекторські фірми. Як ви ставитеся до таких послуг?

– Негативно. Тому що колекторські фірми не з’ясовують, чому власник не платить внески, а психологічно тиснуть на мешканців (набридають телефонними дзвінками, листами, візитами). Як наслідок – авторитет голови правління серед співвласників будинку стрімко падає і в окремих випадках вже не відновлюється. А з падінням репутації голови правління, який звернувся до колекторів, зникає довіра до ОСББ у цілому.



Щоб постійно бути в курсі новин підписуйтеся на наш Telegram