fbpx

Єврокомісія підготувала дві стратегії у сфері енергетики, яка дозволить значно скоротити споживання вуглецевих носіїв енергії

Діліться інформацією з друзями:
Єврокомісія підготувала дві стратегії у сфері енергетики – зокрема передбачається запровадження чистих і відновлюваних носіїв енергії на основі водневих технологій.

Про це за підсумками засідання Колегії Єврокомісії розповів її виконавчий віцепрезидент Франс Тіммерманс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми раді представити дві стратегії, які є вирішальними в рамках «Зеленої угоди»… Йдеться про подальшу інтеграцію енергетичної системи та про водневу стратегію. Ці стратегії дозволять ЄС зберігати технологічне лідерство у світі, надавати європейським споживачам і промисловості чисту, безпечну та конкурентну в ціновому вимірі енергію», – зазначив представник Єврокомісії.

Він зауважив, що зараз усі європейські країни стикаються із суттєвим економічним падінням унаслідок коронакризи. Саме у цей час Євросоюз має зосередити зусилля на інноваційному розвитку і відповіді на довгострокові виклики. Головним орієнтиром має стати «Зелена угода» ЄС поряд із цифровою трансформацією і підвищенням стійкості кожної з країн-членів.

«Якщо ми маємо намір стати кліматично-нейтральним континентом до 2050 року, нам потрібно переключити нашу енергетику з вуглецевих на чисті джерела. Йдеться про створення нової системи, яка охоплюватиме як сферу виробництва енергії, так і її споживання. Чинна енергосистема є вже реліктом минулого, вона надто витратна і шкідлива, аби забезпечувати стійкий розвиток у майбутньому», – додав Тіммерманс.

Представлена стратегія енергетичної інтеграції передбачає поєднання різних носіїв енергії, енергетичної інфраструктури та сектора споживання з метою оптимізації витрат і підвищення ефективності всієї галузі. Наприклад, для обігріву будівель може використовуватися тепло, отримане в процесі промислового виробництва, а електрика, на якій їздитимуть автомобілі, надходитиме від сонячних батарей, водневі носії енергії вироблятимуться на гідролізних установках з використанням енергії вітрових електростанцій морського базування.

Ця стратегія в цілому охоплює 38 інноваційних напрямків інтеграції всієї енергетичної системи ЄС, яка дозволить значно скоротити споживання вуглецевих носіїв енергії. При цьому Єврокомісія пропонує ряд фінансових стимулів, аби заохотити промислових та побутових споживачів використовувати саме відновлювані джерела чистої енергії. Відповідні правові пропозиції будуть представлені вже до кінця року, а нові регуляторні правила ЄС на ринку газу Єврокомісія запропонує у 2021 році.


Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»