Як видаватимуть електронні лікарняні рівнянам?

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Коли запровадять електронні лікарняні?

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що система електронних лікарняних може запрацювати в тестовому режимі із серпня 2020 року.

«Зараз ми перебуваємо в режимі тестування й отримання відгуків від наших лікарень. Ми звернулися до лікарень, щоб вони протестували цю систему. Тиждень-два ми її відтестуємо, налаштуємо і вже в серпні ми плануємо запустити цю систему. Спочатку вона працюватиме в тестовому режимі – будуть і електронні, і звичайні лікарняні. У майбутньому ми досить швидко перейдемо на електронний реєстр лікарняних», – пояснив очільник МОЗ.

Як видаватимуть електронні лікарняні?

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

 

Учасник ДТП у Рівному травмувався та зник

Верховна рада залишила на Рівненщині лише 4 райони


Процедура оформлення та оплати електронного лікарняного буде наступною:

  • лікар, який видає лікарняний, повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі;
  • для цього лікар використовує шаблонний електронний файл, у якому автоматично виставлені терміни відкриття та закриття лікарняного залежно від хвороби. Наприклад, ОРВІ 5 днів.
  • за першого звернення електронний лікарняний листок утворюється автоматично вже закритим із готовим періодом хвороби.
  • ця інформація через реєстр в Пенсійному Фонді буде автоматично передана до Фонду соціального страхування, де одразу побачать, що людина захворіла і має отримати компенсацію;
  • роботодавець також зможе побачити в кабінеті страхувальника на вебпорталі ПФУ, що його працівник оформив тимчасову непрацездатність.

Якщо лікарняний треба продовжити?

У лікаря буде можливість за потреби продовжити лікарняний. Для цього він має утворити новий електронний лікарняний листок, який так само матиме закритий період для продовження. Тобто новий лікарняний утворюється як продовження, який буде так само мати вже визначений період хвороби.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Для хворого мало що зміниться, адже він повинен буде щоразу йти до лікаря за продовженням лікарняного.

Як роботодавець дізнається про існування лікарняного?

Найімовірніше, працівник буде сам про це повідомляти. Тоді бухгалтер має зайти на вебпортал Пенсійного фонду та за наявності електронного підпису зможе зайти в електронний кабінет і в розділі «Електронний реєстр листків непрацездатності» отримати інформацію за податковим номером фізичної особи працівника.

У такий спосіб бухгалтер має «витягнути» електронний лікарняний, уважно перевірити розрахунок, який автоматично занесений у заявку, відкоригувати його, підписати і відправити до фонду соцстраху.

В який термін буде оплачуватись електронний лікарняний?

Фонд соціального страхування повідомив, що перевів виплати лікарняних та декретних у оперативний режим. Виплати здійснюються протягом одного робочого дня.

При цьому у ФСУ зазначили, що відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, фінансування матеріального забезпечення має здійснюватись упродовж 10 робочих днів з моменту прийняття заяви-розрахунку.

У реальності. Поки система працює в тестовому режимі, паралельно будуть прийматися й паперові лікарняні. Наразі лікарі отримують електронні підписи та навчаються правильно заповнювати електронні лікарняні. Пацієнтам лишається сподіватися, що лікарі та бухгалтери швидко опанують нові знання, а програмні збої в системі будуть траплятися нечасто та їх можна буде без проблем виправити.

Джерело: Слово і Діло

Щоб постійно бути в курсі новин Вам підпишіться на наш Telegram

Діліться корисною інформацією з друзями: