fbpx

Як рівненським абітурієнтам подавати апеляцію на результати ЗНО

Діліться інформацією з друзями:

В.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Валерій Бойко в інтерв’ю ZN.UA роз’яснив яким чином учасник ЗНО може подати апеляцію, якщо не згодний з оцінкою, яку отримав.

— Є два види апеляції. Перша — на порушення процедури проведення ЗНО. Її подають, не виходячи з пункту тестування, якщо людина помітила з боку або своїх сусідів по аудиторії, або персоналу дії, котрі, на її думку, порушують її права. Наприклад, інструктор став комусь допомагати або не звернув уваги на те, що хтось дістав шпаргалку чи взяв телефон. І тоді регламентна комісія регіонального центру розглядатиме таку апеляцію.

Другий вид апеляції— на результат тестування, коли дитина незгодна з оцінкою, яку отримала.

Апеляційну скаргу на оцінку можна подавати впродовж п’яти календарних днів від дня оприлюднення результатів тестування. Звертатися потрібно безпосередньо до нашого Українського центру оцінювання якості освіти. Що ми робимо в такому випадку?

Перевіряємо, наскільки коректно розпізнані комп’ютером усі позначки, внесені дитиною, а це не тільки хрестики, а й цифри (наприклад, у тесті з математики чи історії). Наскільки, наприклад, цифра 1 розпізнана правильно, чи не виглядає вона як цифра 7? Якщо в результаті такої перевірки було визнано, що машина справді помилилася, бал піднімуть. Якщо дитина не згодна з результатом, наприклад, за власне висловлювання чи за розв’язання задач з математики, таку роботу, після того, як вона набуває статусу апеляції, повторно перевіряє фахова предметна комісія при апеляційній комісії, до складу якої входять, щонайменше, ще троє фахівців. І вони консолідовано приймають рішення: або робота оцінена об’єктивно і не потребує зміни результату, або результат потрібно змінити у бік збільшення чи зменшення. У такому випадку експерти аргументують своє рішення, пояснюючи: оцінку варто підняти на два бали, оскільки абітурієнт продемонстрував повне розуміння теми власного висловлювання, і так далі. Усі ці аргументи потім лягають на стіл апеляційної комісії.

— Після завершення тестування абітурієнтам віддають чернетку. Вона допоможе під час апеляції?

— Отримати її можна тільки після того, як усі учасники здадуть свої роботи й вийдуть із пункту тестування. Зробити це раніше неможливо, зважаючи на умови інформаційної безпеки: щоб чернетку не сфотографували та не виклали в соціальну мережу.


Уханьський інститут вірусології зберігав зразки COVID-19 з 2012. Розслідування

В частині Рівного з 6 липня можлива подача води з пониженим тиском


З самого початку запровадження ЗНО точилися дискусії, що робити з чернетками. Міжнародні партнери радили не віддавати чернетки учасникам тестування. Вони казали: ви не така заможна країна, щоб розкидатися завданнями, включеними в тестовий зошит, і щороку продукувати нові. Річ у тому, що в багатьох країнах світу є традиція включати в тестовий зошит кілька завдань, які не оцінюються. Потім абітурієнтам кажуть: «Завдання такі-то проходили лише апробацію, дякуємо за те, що ви їх виконали, балів за них не отримаєте». Але слід розуміти, наскільки інша свідомість у нас і як до такого можуть поставитися наші абітурієнти та батьки. Тому наші тести не містять завдань, які можуть з’явитися в тестах у майбутньому. Це перша причина, чому ми, на відміну від багатьох інших країн, віддаємо їх учасникам тестування. Друга причина — в нас ніде зберігати десятки тонн використаних зошитів. Краще віддати їх дитині, яка може прийти додому й перевірити, чи правильно вона розв’язала тестове завдання. Суто психологічно це комфортніше — не чекати 14 днів, поки тобі скажуть результат, а обговорити свою роботу з учителем або перевірити у відкритих джерелах.

У нас траплялося, що приходили абітурієнти й казали: «Ось мій зошит, я в ньому все правильно зробив, але, переносячи відповіді, помилився на один рядок. Зарахуйте мені результат за чернеткою». На жаль, чернеток ми до уваги не беремо, бо до кінця не розуміємо, якого походження відповіді в них, чи не були вони вже на столі у вчителя або репетитора, чи не виправили в них щось, скориставшись відкритими джерелами інформації. На жаль, бували й такі випадки, коли від хвилювання дитина просто забувала перенести свої відповіді у бланк, здавала його з кількома порожніми клітинками, але ми не можемо перенести їх із чернетки.

Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»