fbpx

Як працює Рівненське міське управління праці та соцзахисту під час карантину?

Діліться інформацією з друзями:

Карантин продовжується. Втім, робота не зупиняється, а набирає нових обертів. Управління праці та соціального захисту населення в своїй діяльності застосовує нові підходи і методи. Враховуючи дистанційно безконтактний режим роботи управління, рівняни для подання заяв і документів все більше використовують онлайн ресурси та електронну пошту. Працівники управління у своїй роботі активно застосовують цифрові технології. Постійно оновлюється інформація на сайті управління rivnesoc.qov.ua та в соцмережі Fecebook. 

Коротко про основні події. Розвиваючи налагоджену співпрацю між управлінням праці та соціального захисту населення та управлінням забезпечення надання адміністративних послуг, прийом документів для призначення допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних родинах, із 3 серпня 2020 року здійснюють адміністратори ЦНАПу. Прийняті документи наступного робочого дня передаються на опрацювання до управління соцзахисту. На нашу думку, передача ЦНАПу функцій із прийому документів для призначення цього виду допомоги надасть такі переваги для багатодітних родин: вони справді отримають усі послуги в одному місці, починаючи від реєстрації новонародженої дитини, реєстрації місця її проживання, оформлення посвідчення багатодітної родини, подачі документів на призначення допомоги до отримання роздаткових інформаційних матеріалів щодо умов оформлення пільг з оплати за житлово-комунальні послуги. Так, не зважаючи на діючі карантинні обмеження, життя не зупинилось. Ми рухаємося вперед.

За результатами проведеного упродовж кількох місяців аналізу щодо стану реалізації Комплексної міської соціальної програми «Турбота», що була затверджена рішенням Рівненської міської ради від 20.08.2015 № 5658 на 2016-2020 роки, та моніторингу результатів дії в регіонах аналогічних програм соціального спрямування, був розроблений проєкт нової міської програми «Турбота» на 2021-2023 роки. Успішне виконання заходів попередньої програми підтверджує, що міська програма соціального спрямування – це безумовний інструмент для розв’язання соціальних проблем міста, впровадження ініціатив громадськості та вирішення проблемних ситуацій. Втілені за підтримки заступника міського голови Сергія Васильчука в дію нові заходи, істотне підвищення розмірів окремих видів виплат і впровадження додаткових видів виплат дозволили охопити різні за віковою і соціальною ознакою цільові групи населення. Так, за період 2016-2020 років понад 12000 громадян було охоплено дією «Турботи». Схвалені нововведення мали позитивний резонанс. Під час формування нової програми враховувались отримані позитивні результати та пропозиції громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів, зв’язок з якими не припинився в умовах карантину. Щоправда, трансформувався у телефонний та електронний. Діюча програма – це документ, згідно з яким буде розвиватися система соціальної підтримки рівнян упродовж наступних 3 років. Проєкт програми отримав підтримку депутатів Рівненської міської ради під час його розгляду на засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю. На черзі – розгляд документа на сесії Рівненської міської ради.

З встановленням на території міста Рівне епідеміологічного рівня небезпеки – «зелений» все більше громадян стали звертатися до нашого управління з приводу подачі документів для призначення/перерахунку всіх видів допомог, отримання довідок, консультацій, а також оформлення документів для оздоровлення. З набранням чинності деяких законів України та низки постанов Кабінету Міністрів України, якими визначені нові умови призначення/перерахунку державних соціальних допомог, субсидій (про які детально читайте на сторінках «Турботи»), у громадян виникає все більше питань з приводу умов їх призначення.

Отож, зупинюся на особливостях призначення соціальних виплат в умовах карантину. Почнемо з того, що з метою посилення соціального захисту населення на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Кабінет Міністрів України 08.04.2020 прийняв постанову № 264, якою було встановлено, що строк виплати державних соціальних допомог, які було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і така допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

На виконання зазначеної постанови в період дії карантину управлінням праці та соціального захисту населення громадянам, у яких в березні-червні 2020 року закінчувався термін попередньо призначених державних допомог, щомісячно, без їх звернення, проводилось продовження таких виплат у попередньо призначеному розмірі.

До виплат, які підлягали щомісячному продовженню, належали:

– державні соціальні допомоги малозабезпеченим сім’ям;

– допомоги на дітей одиноким матерям;

– допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

– допомоги на дітей, хворих на тяжкі захворювання (згідно переліку);

– щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;

– тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

– тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Відповідно до змін, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632, починаючи з 1 липня цього року, органи соціального захисту населення проводять перерахунок розміру виплаченої державної допомоги, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів.

Зазначеними умовами встановлено, що якщо за результатами проведеного перерахунку буде визначено, що розмір отриманої допомоги був меншим, громадянам буде проведено доплату в розмірі різниці між перерахованим і виплаченим розміром допомоги. У разі, якщо не буде підтверджено право на отримання допомоги впродовж березня-червня – місяців її автоматичної виплати під час карантину або обчислений розмір буде меншим від виплаченого, орган соціального захисту населення розрахує обсяг коштів, які підлягають поверненню у визначений термін.

Заява та документи, необхідні для перерахунку (на дату закінчення попереднього терміну призначення допомоги), можна надіслати поштою або скористатися «карантинною» скринькою, розташованою біля управління.

Умови повернення надміру виплачених коштів визначені зазначеним нормативним документом.

У разі неможливості добровільного повернення виплачених сум допомоги такі кошти стягуються у судовому порядку.

Враховуючи ситуацію, що склалася, працівники управління у визначений час почергово забезпечують надання громадянам консультацій із дотриманням встановлених соціальних дистанцій та умов карантину. Хочу додати, що на працівників соціальної сфери державою покладені чіткі повноваження щодо організації забезпечення надання пільг і соціальних гарантій, які регламентовані законодавчими актами. І тільки спільними з громадянами зусиллями, взаєморозумінням, повагою один до одного можливо досягти позитивного результату.

Олена ПЕТРИК, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе наш Telegram