fbpx

Як поводиться з побутовими відходами там де є хворі на коронавірус

Діліться інформацією з друзями:

Кожне домогосподарство просять долучитися до практики зменшення та мінімізації відходів у період карантину, наголошує Міністерство розвитку громад та територій України.

Адже можливості комунальних служб, які займаються збором, сортуванням та утилізацією відходів, зменшилися у порівнянні зі звичайним часом.

Жителів краю закликають мінімізувати кількість відходів, зокрема:

  • не користуватися одноразовим посудом;
  • замінити пластикові пакети на сумки багаторазового використання;
  • зменшувати обсяг відходів у відрі або пакеті;
  • ущільнювати, стискати та спресовувати відходи.

Також, допомогти роботі комунальних служб в умовах карантину можна повторним використанням. Непотрібний одяг, взуття та побутову техніку можна віддати на благодійність.

Громадянам необхідно роздільно збирати побутові відходи вдома та розділяти їх на різні компоненти. Це може бути: скло, папір, пластик, органічні відходи, побутовий металобрухт, текстиль, дерево, небезпечні відходи у складі побутових.

Головний принцип роздільного збору відходів: мити + стискати + стежити за маркуванням.

Після закінчення карантину пластик, папір та склотару можна буде здати у пункти прийому вторинної сировини та отримати гроші.

Із органічних відходів можна виробляти компост і отримувати екологічні добрива для поліпшення якості ґрунтів.У середньому показник утворення відходів в Україні становить 250-300 кілограмів на рік на людину. За статистикою, в минулому році утворилось майже 53 млн кубічних метрів побутових відходів, або понад 10 млн тонн, які були захоронені на 6 тисячах сміттєзвалищ і полігонів.

Під час карантину ці прості правила набувають особливого значення.

Розумне поводження з побутовими відходами є свідомим вибором кожного.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»